Strona AutoDraw zrobi z twoich bazgrołów eleganckie rysunki

Strona AutoDraw zrobi z twoich bazgrołów eleganckie rysunki
Źródło zdjęć: © AutoDraw
Bolesław Breczko

12.04.2017 16:23, aktual.: 12.04.2017 17:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zawsze marzyłeś o tym, aby ładnie rysować, ale nie miałeś do tego ręki? Jeśli tak, to z pomocą przyjdzie ci sztuczna inteligencja, która dzięki sieciom neuronowym zamieni twoje rysunki w inne. Lepsze.

Darmowa strona www.autodraw.com dostępna jest zarówno z komputerów stacjonarnych, jak i komórek. Jest niezwykle prosta w obsłudze. Wystarczy zacząć rysować wymyślony przez siebie obiekt, a po chwili zobaczymy (na górnym pasku) propozycje kształtów. Wystarczy kliknąć jeden z nich, aby zamienić swoje "dzieło” na rysunek, który rzeczywiście pokaże to, o co nam chodziło.

Obraz
© AutoDraw

AutoDraw to eksperyment Google'a, w którym sztuczna inteligencja ćwiczy rozpoznawanie obiektów z ludzkich rysunków. Eksperyment radzi sobie, jak widać powyżej, nawet z wyjątkowo brzydkimi i nieudanymi szkicami. AutoDraw używa tego samego systemu do rozpoznawania rysunków, co QuickDraw. To minigra w kalambury, w której komputer zgaduje, co rysujemy. Google twierdzi, że w tym momencie AutoDraw jest w stanie rozpoznać setki szkiców, a w przyszłości ma być ich jeszcze więcej. Chociaż to tylko zabawa, to możliwe, że właśnie oglądamy, jak rodzi się prawdziwa sztuczna inteligencja. Z każdym naszym rysunkiem uczy się coraz więcej. Kto wie? Może właśnie patrzymy na początki Skynetu? Na wszelki wypadek lepiej nie rysować robotów wyglądających jak Arnold Schwarzenegger.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także