Strona AutoDraw zrobi z twoich bazgrołów eleganckie rysunki

Strona głównaStrona AutoDraw zrobi z twoich bazgrołów eleganckie rysunki
12.04.2017 16:23
Strona AutoDraw zrobi z twoich bazgrołów eleganckie rysunki
Źródło zdjęć: © AutoDraw

Zawsze marzyłeś o tym, aby ładnie rysować, ale nie miałeś do tego ręki? Jeśli tak, to z pomocą przyjdzie ci sztuczna inteligencja, która dzięki sieciom neuronowym zamieni twoje rysunki w inne. Lepsze.

Darmowa strona www.autodraw.com dostępna jest zarówno z komputerów stacjonarnych, jak i komórek. Jest niezwykle prosta w obsłudze. Wystarczy zacząć rysować wymyślony przez siebie obiekt, a po chwili zobaczymy (na górnym pasku) propozycje kształtów. Wystarczy kliknąć jeden z nich, aby zamienić swoje "dzieło” na rysunek, który rzeczywiście pokaże to, o co nam chodziło.

288972244091414586
Źródło zdjęć: © AutoDraw

AutoDraw to eksperyment Google'a, w którym sztuczna inteligencja ćwiczy rozpoznawanie obiektów z ludzkich rysunków. Eksperyment radzi sobie, jak widać powyżej, nawet z wyjątkowo brzydkimi i nieudanymi szkicami. AutoDraw używa tego samego systemu do rozpoznawania rysunków, co QuickDraw. To minigra w kalambury, w której komputer zgaduje, co rysujemy. Google twierdzi, że w tym momencie AutoDraw jest w stanie rozpoznać setki szkiców, a w przyszłości ma być ich jeszcze więcej. Chociaż to tylko zabawa, to możliwe, że właśnie oglądamy, jak rodzi się prawdziwa sztuczna inteligencja. Z każdym naszym rysunkiem uczy się coraz więcej. Kto wie? Może właśnie patrzymy na początki Skynetu? Na wszelki wypadek lepiej nie rysować robotów wyglądających jak Arnold Schwarzenegger.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)