Steam Link na Androida już dostępny. Wersja testowa pojawiła się w Google Play

Steam Link na Androida już dostępny. Wersja testowa pojawiła się w Google Play

Steam Link na Androida już dostępny. Wersja testowa pojawiła się w Google Play
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Arkadiusz Stando
18.05.2018 14:56, aktualizacja: 19.05.2018 09:43

Najnowsza aplikacja Steam Link pozwala wykorzystać urządzenie z systemem Android jako ekran dla gier z naszego konta Steam. Aktualnie dostępna jest w wersji testowej. Jednak granie na smartfonie raczej nie przejdzie.

Aplikacja Steam Link w połączeniu z telewizorem z Android TV może być naprawdę ciekawym doświadczeniem. Jest jak pośrednik pomiędzy komputerem a urządzeniem z Androidem, przy użyciu kontrolera Steam lub innego pada. Wystarczy podłączone na komputerze konto Steam oraz aplikacja. I oczywiście gry.

Aby wszystko działało, połączone ze sobą urządzenia muszą zostać dodane do tej samej sieci. Pierwszym stopniem do konfiguracji jest podłączenie kontrolera poprzez Bluetooth. Najłatwiej jest wykorzystać Steam Controller.

Warto przetestować to nowe rozwiązanie. Może wam pozwolić na grę niczym na konsoli, korzystając z PC. Najlepiej sprawdzi się na telewizorze z Android TV, ale możecie próbować również na tabletach. Natomiast ekran smartfona jest zdecydowanie za mały. Aplikację możecie pobrać pod tym adresem, ze sklepu Google Play.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)