Starsze osoby wiedzą lepiej jak zabezpieczać swoje dane

Starsze osoby wiedzą lepiej jak zabezpieczać swoje dane

Starsze osoby wiedzą lepiej jak zabezpieczać swoje dane
Źródło zdjęć: © marc falardeau / flickr.com / CC
04.06.2012 11:48, aktualizacja: 04.06.2012 12:03

Jak nie dopuścić obcych do przeglądania twoich zdjęć, plików, poczty? Wiesz o tym doskonale. Umieścić je w miejscu, gdzie oprócz loginu trzeba podać hasło. Tylko czemu jako hasła używasz „hasło” lub „123456”?

Czy wiesz, że większość ludzi na świecie zabezpiecza swoje konto hasłem „password”. (hasło po angielsku) lub ciągiem cyfr „123456”? Joseph Bonneau, informatyk z Cambridge University, przeanalizował 70 milionów zahashowanych haseł, które otrzymał od Yahoo! i doszedł do bardzo ciekawych wniosków.

Jak się okazuje, im starszy użytkownik, tym bardziej skomplikowane hasło. Siła hasła u użytkowników w wieku 13-3. lata pozostawała mniej więcej ta sama, ale już w przedziale 35-44 wzrastała w zauważalny sposób, a w przedziale 35-44, 45-54 i 54+ obserwować można było jej zdecydowany wzrost.

Co jeszcze ciekawsze, szczególnie silne hasła stosują użytkownicy, którzy ustawiają język interfejsu na niemiecki lub koreański. Użytkownicy używający indonezyjskiego interfejsu mieli najsłabsze hasła.

A jeżeli ktoś myślał, że kobiety stosują łatwiejsze hasła, to musimy go wyprowadzić z błędu. Kobiety mają nieco silniejsze hasła od facetów.

Wyniki badań znajdziesz pod tym linkiem (plik PDF, po angielsku).

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Blizzard w tarapatach z powodu serwerów do Diablo III"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)