Trwa ładowanie...
d1ghx0v

Stany Zjednoczone nie rezygnują z pomocy delfinów. Ssaki dalej wyszukują miny

Delfiny i lwy morskie w służbie amerykańskiej armii. Morskie ssaki sprawdzają się w misjach, więc Stany Zjednoczone nie zamierzają z nich rezygnować.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Delfiny wyszukują miny
Delfiny wyszukują miny (US Navy)
d1ghx0v

"Amerykańska marynarka wojenna ujawniła, że w czasie międzynarodowych ćwiczeń morskich RIMPAC użyto delfinów do wykrywania i likwidacji min morskich. Komunikat oznacza, że Amerykanie nie zamierzają zrezygnować z użycia ssaków morskich do zadań typowo wojskowych" - pisze portal defence24.pl.

Ujawniono, jak wygląda wykrywanie min przez delfiny. Ssaki transportowane są w specjalnych "kołyskach" wypełnionych wodą. Gdy ekipa dociera na miejsce, przeszkolony delfin wskakuje do wody i rozpoczyna poszukiwania. Podczas opisywanych ćwiczeń ssak już po 30 sekundach odnalazł treningową minę.

Następnie delfinowi przyczepia się marker, którym zwierzę oznacza minę. Wówczas do akcji wkraczają technicy, którzy potwierdzają odkrycie delfina.

d1ghx0v

Jak pisze portal defence24.pl, delfiny i lwy morskie wykorzystywane są nie tylko do wyszukiwania min, ale też do odkrywania czarnych skrzynek. Ich pomoc przydaje się również do podczepiania ładunków wybuchowych do torped i min.

Więcej kontrowersji budzi jednak inna misja, w której udział biorą ssaki morskie. Szkoli się je także do ochrony portów czy okrętów przed atakiem płetwonurków bojowych. W tym celu zwierzęta uczy się, by atakowały intruzów. Według niepotwierdzonych informacji, bronią ssaków morskich mogą być zatrute strzałki.

d1ghx0v

Podziel się opinią

Share

d1ghx0v

d1ghx0v
Więcej tematów