Średnioformatowa cyfrówka Leica S2 - 37,5 mln pikseli!!!

Średnioformatowa cyfrówka Leica S2 - 37,5 mln pikseli!!!
Źródło zdjęć: © Leica

24.09.2008 09:42, aktual.: 24.09.2008 13:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Leica Camera AG zaprezentowała na targach Photokina zupełnie nowy, autorski system cyfrowej fotografii
średnioformatowej – profesjonalną lustrzankę z nową wielkością matrycy
i nowym mocowaniem bagnetowym obiektywów

*Firma Leica Camera AG zaprezentowała po raz pierwszy na targach Photokina zupełnie nowy, autorski system cyfrowej fotografii średnioformatowej – profesjonalną lustrzankę z nową wielkością matrycy i nowym mocowaniem bagnetowym obiektywów. *

Aparat Leica S2 wyposażony jest w matrycę o wymiarach 30x45mm i rozdzielczości 37,5 mln pikseli. W odróżnieniu jednak od innych systemów średnioobrazkowych, Leica S2 przypomina proporcjami i wymiarami cyfrową lustrzankę małoobrazkową i robi wrażenie lżejszego od aparatu Leica R9. Nazwą nawiązuje do pierwszej cyfrówki firmy Leica – profesjonalnego aparatu S1 z 1996 roku. Nowa konstrukcja jest owocem wieloletnich konsultacji z najbardziej znanymi fotografami prasowymi i fotografami mody.

Obraz
© średnioformatowa cyfrówka Leica S2

Duży, trzycalowy monitor jest okolony zaledwie czterema przyciskami, których funkcje zmieniają się w zależności od trybu, w którym aparat pracuje. Pod kciukiem prawej ręki znajduje się pokrętło wyboru przysłon z dodatkową funkcją przycisku. Na górnej płycie znajdziemy tylko regulacje czasów i spust migawki. Korpus jest bardzo solidny i zabezpieczony przed wilgocią i kurzem.

W aparacie zastosowano nowy bagnet systemowy firmy Leika, oznaczony literą „S”. Początkowo na rynek trafi 9 obiektywów o ogniskowych od 24 do 350mm (w tym zoomy, makro i shift), z czego na targach Photokina pokazano dwa już działające – standard 70mm f/2.5 oraz 180mm. Docelowo dostępne będą dwie serie obiektywów: z migawką listkową, umożliwiające synchronizację z bardzo krótkimi czasami naświetlania, i bez niej - współpracujące z migawką szczelinową wbudowaną w korpus (oba działające obiektywy pokazane w Kolonii posiadają migawki listkowe).

Aparat zapisuje zdjęcia na kartach pamięci CF i SD. Posiada systemową stopkę lampy błyskowej. Na stoisku firmy Leica obejrzeć można kilka działających prototypów aparatu, którego premiera rynkowa zapowiadana jest na 2009 rok. Cena jest określana jako "konkurencyjna wobec bezpośrednich rywali rynkowych"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)