Sprzedaż smartfonów po raz pierwszy większa niż telefonów komórkowych

Sprzedaż smartfonów po raz pierwszy większa niż telefonów komórkowych

Sprzedaż smartfonów po raz pierwszy większa niż telefonów komórkowych
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
26.04.2013 14:00

Ten dzień musiał kiedyś nastąpić. Zgodnie z danymi zaprezentowanymi przez analityków IDC w pierwszym kwartale tego roku po raz pierwszy sprzedano więcej smartfonów niż telefonów komórkowych.

Firma analityczna IDC zaprezentowała wczoraj swoje dane na temat sprzedaży smartfonów i telefonów komórkowych. W pierwszym kwartale tego roku najwięcej zyskali producenci z Chin i z Korei, a sam rynek powiększył się o 4 procent w stosunku do porównywalnego okresu przed rokiem. Ale najciekawsze jest to, że po raz pierwszy ilość sprzedanych przez producentów smartfonów przekroczyła ilość sprzedanych telefonów komórkowych. W pierwszym kwartale tego roku smartfony stanowiły bowiem 51,6 procent wszystkich urządzeń, które opuściły fabryki.

W kategorii smartfonów (łącznie 216,2 miliona sprzedanych egzemplarzy) nastąpiło znaczące przetasowanie w czołówce. Choć Samsung nadal sprzedaje najwięcej (70,7 miliona sztuk), a Apple nadal znajduje się na drugim miejscu (37,4 miliony sprzedanych smartfonów) to kolejne miejsca zajmują kolejno LG (10,3 miliona), Huawei oraz ZTE (odpowiednio 9,9 i 9,1 miliona). Te dwie ostatnie firmy wygryzły w minionym kwartale Nokię oraz BlackBerry z zestawienia top 5 największych producentów smartfonów. Jednak największy powód do radości ma LG, który w dużej mierze dzięki Nexusowi 4 podwoił swoją sprzedaż.

Największymi przegranymi minionego kwartału są Nokia i BlackBerry, którzy wypadli z czołówki zestawienia sprzedanych smartfonów. Nokia co prawda nadaj jest na drugim na świecie producentem telefonów komórkowych (61,9 miliona sprzedanych sztuk), ale widać wyraźnie, że to smartfony zyskują przewagę, a sama Nokia sprzedała w minionym kwartale o 2. procent mniej telefonów niż przed rokiem.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (196)