Sprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi

Sprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi

Sprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Arkadiusz Stando
25.04.2018 15:13

Jeśli spędziliście dzieciństwo z myślą o zostaniu astronautą, możecie teraz sprawdzić, czy nadalibyście się do takiego zawodu. W internecie odtworzono serię testów, które stworzyła NASA w 1958 roku. Uwaga, wszystko w języku angielskim.

Test z 1958 roku obejmuje sześć kategorii, w których trzeba się wykazać. Pośród nich znajdują się zadania z: wizualizacji przestrzennej, zrozumienia mechaniki, ukryte figury, test matryc Ravena oraz z analogii. Proces rekrutacyjny brał pod uwagę 508 wojskowych kandydatów, spośród których karierę astronauty mogło osiągnąć tylko siedem osób. Możecie wziąć udział w tych testach pod tym adresem.

Pierwszy etap przeszło wtedy zaledwie 31 osób, które zostały zaproszone do bazy sił powietrznych w Ohio. Testowano tam ich wytrzymałość psychiczną oraz fizyczną. Uczestników zamykano między innymi w komorach izolacyjnych, poddając ich serii silnych zmian temperatur.

Niektóre z testów były naprawdę trudne. Ci "szczęśliwcy" musieli wykonywać zadania matematyczne w pokojach wypełnionych 145-decybelowym hałasem, oraz w różnych temperaturach. Spędzali godziny zamknięci w komorach w odosobnieniu. Przeszli również kolejne 12 testów na inteligencję. Egzaminy te miały przede wszystkim na celu sprawdzić, jak zachowywali by się w skrajnie trudnych warunkach. Chodziło między innymi o manewrowanie statkiem kosmicznym, podejmowanie trudnych decyzji czy rozwiązywanie problemów podczas wirowania w powietrzu.

Źródło: Popular Science

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)