Spotify w nowej odsłonie - treści wideo i muzyka do biegania

Spotify w nowej odsłonie - treści wideo i muzyka do biegania

Spotify w nowej odsłonie - treści wideo i muzyka do biegania
Źródło zdjęć: © Giznet.pl
21.05.2015 10:53, aktualizacja: 21.05.2015 12:14

Spotify nie jest już tylko usługą muzyczną. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się dziś w Nowym Jorku, przedstawiciele szwedzkiej firmy zapowiedzieli przekształcenie usługi streamingowej w platformę multimedialną.

Pierwszą zasadniczą zmianą jest zapowiedź dodania obsługi wideo, o której spekulowano już od jakiegoś czasu. Pojawić się mają także podcasty. Treści wideo mają pochodzić od różnych dostawców, m.in. BBC, ABC, Comedy Central, ESPN, TED, CBS, ale akurat nie ta zapowiedź wzbudziła największe zainteresowanie.

Spotify dokładnie przeanalizowało dane, jakie firma zebrała od użytkowników w ciągu siedmiu lat istnienia. Wynika z nich, że najważniejsze jest dla nich dobranie odpowiedniej muzyki do aktualnego nastroju. Idąc tym tropem, firma postanowiła stworzyć funkcję Spotify Running, która, jak sama nazwa wskazuje, skierowana jest przede wszystkim do biegaczy. Ma ona połączyć rekomendacje, historię odsłuchanych utworów oraz kompozycje przygotowane specjalnie dla biegaczy i dostępne tylko w Spotify, by stworzyć idealnie dopasowaną ścieżkę dźwiękową na potrzeby treningu.

Ale wszystkie te informacje nie zdałyby się na wiele, gdyby muzyka nie była dopasowana do tempa biegu. Dlatego Spotify Running będzie śledziło wskazania sensorów urządzenia, by znaleźć takie utwory, które będą odpowiadały rytmowi każdego biegacza. Niestety początkowo urządzeniem tym będzie jedynie iPhone, ale firma już zapowiedziała, że niebawem zostanie także udostępniona dla Androida. Spotify rozpoczyna też współpracę z firmą Nike, dzięki czemu odtwarzacz ma zostać zintegrowany z aplikacjami Nike+ i RunKeeper.

Użytkownicy iOS będą także uprzywilejowani jeśli chodzi o początkową dostępność funkcji Spotify Now, która z kolei ma podpowiadać najlepsze utwory do słuchania w danym momencie. W tej odsłonie Spotify będzie więc podpowiadało ścieżkę dźwiękową do jazdy samochodem, na poniedziałkowy poranek czy do leniwego popołudnia. Początkowo funkcja ta będzie dostępna w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Niemczech i w Stanach Zjednoczonych, ale szybko ma pojawić się też w innych krajach, także w wersji na Androida.

Zobacz także: Nasa chce uzbroić Międzynarodową Stację Kosmiczną w laser

Polecamy na stronach Giznet.pl: LG zapowiedziało dwie nowe odsłony G4

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)