Spotify: Będziemy słuchać playlist w oparciu o nasz kod DNA

Spotify: Będziemy słuchać playlist w oparciu o nasz kod DNA

Spotify: Będziemy słuchać playlist w oparciu o nasz kod DNA
Źródło zdjęć: © PAP
24.09.2018 14:46

Spofity, jedna z czołowych platform streamingowych, weszła we współpracę z firmą Ancestry. Kolaboracja ma zadanie stworzyć playlistę w oparciu o nasz kod DNA. Za pomocą nowej możliwości będziemy w stanie rozpoznać muzyczne upodobania swoich krewnych i sprawdzić czy nasze gusta są zbieżne.

Firma Ancestry stwarza dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych możliwość zarchiwizowania swojego DNA i zdobywania informacji na temat własnego drzewa genealogicznego. Spotify z kolei daje nam dostęp do praktycznie każdej muzyki na rynku. Tym razem dzięki ich kolaboracji z Ancestry będziemy mogli posłuchać specjalnie utworzonych playlist, które zostaną zbudowane w oparciu o kod genetyczny.

Opisywana usługa ma zacząć działać od 19 września. Osoby, które otrzymały wyniki testu o nazwie „AncestryDNA”, będą mogły w aplikacji znaleźć specjalną playlistę, która wygenerowana zostanie na bazie ich korzeni. Jak to bywa z życiu, tego typu pomysł podzielił ludzi na dwa obozy. Z jednej strony może to stanowić pretekst do zbyt dużej inwigilacji, ale dzięki temu możemy poznać kilka świetnych, zapomnianych zespołów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)