Spotify: Będziemy słuchać playlist w oparciu o nasz kod DNA

Spotify: Będziemy słuchać playlist w oparciu o nasz kod DNA24.09.2018 14:46
Spotify: Będziemy słuchać playlist w oparciu o nasz kod DNA
Źródło zdjęć: © PAP

Spofity, jedna z czołowych platform streamingowych, weszła we współpracę z firmą Ancestry. Kolaboracja ma zadanie stworzyć playlistę w oparciu o nasz kod DNA. Za pomocą nowej możliwości będziemy w stanie rozpoznać muzyczne upodobania swoich krewnych i sprawdzić czy nasze gusta są zbieżne.

Firma Ancestry stwarza dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych możliwość zarchiwizowania swojego DNA i zdobywania informacji na temat własnego drzewa genealogicznego. Spotify z kolei daje nam dostęp do praktycznie każdej muzyki na rynku. Tym razem dzięki ich kolaboracji z Ancestry będziemy mogli posłuchać specjalnie utworzonych playlist, które zostaną zbudowane w oparciu o kod genetyczny.

Opisywana usługa ma zacząć działać od 19 września. Osoby, które otrzymały wyniki testu o nazwie „AncestryDNA”, będą mogły w aplikacji znaleźć specjalną playlistę, która wygenerowana zostanie na bazie ich korzeni. Jak to bywa z życiu, tego typu pomysł podzielił ludzi na dwa obozy. Z jednej strony może to stanowić pretekst do zbyt dużej inwigilacji, ale dzięki temu możemy poznać kilka świetnych, zapomnianych zespołów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)