SpaceX i Elon Musk nie mają powodów do radości. Misja odwołana dwie sekundy przed startem

SpaceX odwołuje misję. Firma Elona Muska nie podała powodu decyzji
SpaceX odwołuje misję. Firma Elona Muska nie podała powodu decyzji
Źródło zdjęć: © YouTube

03.10.2020 19:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

SpaceX i Elon Musk będą musieli poczekać, zanim rakieta Falcon 9 wyniesie na średnią orbitę okołoziemską (MEO) kolejnego satelitę GPS trzeciej generacji. Planowana na 3 października misja GPS III SV04 została odwołana dwie sekundy przed startem.

Firma SpaceX poinformowała o odwołaniu startu rakiety Falcon 9 w ramach misji GPS III SV04. Przedsięwzięcie zostało zaplanowane na 3 października, na godzinę 03:43 czasu polskiego. Start miał się odbyć z platformy SLC-40 na Cape Canaveral na Florydzie.

Rakieta Falcon 9 miała wynieść na średnią orbitę okołoziemską (MEO) trzeciego satelitę GPS nowej generacji, należącego do firmy Elona Muska. Pierwszego dostarczono tam w grudniu 2018 r., a kolejnego w czerwcu tego roku.

Nowa generacja satelitów amerykańskiego systemu nawigacji satelitarnej GPS ma zapewniać możliwość trzy razy bardziej precyzyjnej lokalizacji w porównaniu do starszych satelitów - czytamy na stronie SpaceX.

SpaceX informuje, że dla zastosowań wojskowych sygnał z satelitów będzie do ośmiu razy mocniejszy, co znacząco poprawi odporność systemu na zakłócenia. Ponadto będą one kompatybilne z innymi międzynarodowymi systemami nawigacji satelitarnej.

Satelity budowane są przez firmę Lockheed Martin na bazie platformy A2100. Zostały zaprojektowane do pracy na orbicie przez 15 lat.

Firma Elona Muska poinformowała, że misja GPS III SV04 została odwołana dwie sekundy przed startem. Powód tej decyzji jest nieznany. Nowa data przedsięwzięcia nie została jeszcze podana.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)