SP1 dla Visty jest już w Sieci

SP1 dla Visty jest już w Sieci
Źródło zdjęć: © IDG

07.02.2008 09:30, aktual.: 07.02.2008 14:57

W sieci BitTorrent pojawiła się wczoraj finalna wersja pierwszego Service Packa dla systemu Windows Vista. Dodatek najwyraźniej "wyciekł" z Microsoftu ( lub od jednego z partnerów koncernu ).

SP1 udostępniony w Internecie to wersja RTM ( ready to manufacturing - gotowy do produkcji ) - Microsoft zakończył pracę nad nią dosłownie kilka dni temu i zaczął przesyłać dodatek do swoich partnerów ( m.in. producentów sprzętu ). Co więcej, SP1 dla Visty nie jest jedynym oprogramowaniem koncernu z Redmond, które 'przedpremierowo' pojawiło się w Sieci - od wczoraj w systemach P2P dostępny jest także Windows Server 2008 ( w 60-dniowej wersji testowej ). Kolejna wersja Windows Server ma postać pliku "ważącego" ok. 2,5 GB, zaś Service Pack 1 - ok. 2,9 GB ( nie jest to sam SP1, lecz obraz płyty instalacyjnej Windows Vista z SP1 ).

Microsoft poinformował o nadaniu WS2008 i SP1 statusu RTM w ostatni poniedziałek - koncern zapowiedział jednak od razu, że dodatek do Windows Vista zostanie udostępniony użytkownikom dopiero w połowie marca ( do tego czasu mają zostać rozwiązane pewne problemy ze sterownikami ). Data premiery Windows Server 2008 została z kolei wyznaczona na 27 lutego.

Przedstawiciele koncernu z Redmond na razie nie potwierdzili oficjalnie informacji o wycieknięciu do Sieci produktów firmy - jej rzeczniczka zaleciła jednak klientom, aby nie korzystali oni z oprogramowania pochodzącego z niewiadomego źródła.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)