Sony: zdominujemy rynek Blu-ray

Sony: zdominujemy rynek Blu‑ray

Sony: zdominujemy rynek Blu-ray
Źródło zdjęć: © IDG
08.04.2008 10:00, aktualizacja: 08.04.2008 12:06

Do końca tego roku 50 procent rynku urządzeń Blu-ray będzie należało do firmy Sony - tak przynajmniej twierdzi jej prezes, Ryoji Chubachi. Korporacja zamierza między innymi wprowadzić do swojej oferty telewizory z wbudowaną nagrywarką BD.

Sony zamierza wkrótce przedstawić szeroką gamę urządzeń Blu-ray przeznaczonych dla klientów z mniej i bardziej zasobnym portfelem. Dzięki temu, jak oczekuje prezes firmy - Ryoji Chubachi - do końca tego roku jego korporacja zwiększy swój udział w rynku z 2. do 50 procent. Obecnie popularność formatu DVD jest dużo większa od BD - należy do niego aż 80 procent rynku filmów. Chubachi ma jednak nadzieję, że to się szybko zmieni i zapowiada wprowadzenie do oferty ciekłokrystalicznych telewizorów HD z wbudowaną nagrywarką Blu-ray.

Obraz
© Sony Blueray (fot. IDG)

W zakresie promowania technologii BD Sony liczy głównie na konsolę PlayStation 3 ( PS3 ). Koncern spodziewa się wzrostu sprzedaży gier oraz większego zaangażowania najważniejszych wytwórni z Hollywood w wydawanie nowych filmów na niebieskich krążkach.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)