Sony wpompuje miliony dolarów w OLED-y

Sony wpompuje miliony dolarów w OLED-y

Sony wpompuje miliony dolarów w OLED-y
Źródło zdjęć: © IDG
19.02.2008 14:30, aktualizacja: 19.02.2008 15:32

Firma Sony stawia na technologię OLED. Jak donosi serwis DigiTimes.com, planuje zainwestować w jej rozwój ponad 200 milionów dolarów.

Japoński gigant po wygranej batalii na rynku formatów HD postanowił skupić się na technologii OLED ( Organic Light Emitting Diode ). Zamierza bowiem zainwestować w jej rozwój około 2. miliardów jenów co daje w przeliczeniu blisko 204 miliony dolarów. Dzięki temu posunięciu planuje odpowiedzieć na potrzeby rynku w zakresie organicznych wyświetlaczy charakteryzujących się średnią i dużą przekątną ekranu.

Obraz
© Sony Bravia jeszcze LCD(fot. IDG)

Warto przypomnieć, że korporacja w grudniu 2007 roku jako pierwsza na świecie wprowadziła do sprzedaży telewizor OLED - model o oznaczeniu XEL-1 ( pisaliśmy o tym w artykule pt." Sony wprowadza do oferty "organiczny" telewizor" - http://www.pcworld.pl/news/125604.html ). Pomimo niezaprzeczalnych zalet ( niewielka grubość, wysoki kontrast, wysoka częstotliwość odświeżania oraz duże kąty widzenia ) urządzenie ma też wady, którymi są niezbyt duża żywotność ( w porównaniu do paneli LCD ) oraz - co najprawdopodobniej zostanie wyeliminowane w przyszłych modelach - niewielka przekątna ekranu wynosząca zaledwie 11 cali.

Źródło: DigiTimes.com - http://www.digitimes.com

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)