Soniczna czy rotacyjna. Szczoteczka do zębów na miarę XXI wieku

Soniczna czy rotacyjna. Szczoteczka do zębów na miarę XXI wieku

Soniczna czy rotacyjna. Szczoteczka do zębów na miarę XXI wieku
Źródło zdjęć: © iStock.com | AndreyPopov
01.10.2019 10:22, aktualizacja: 01.10.2019 11:21

Szczoteczka soniczna lub rotacyjna to sprzęt, który zyskuje coraz większą popularność. Zawdzięcza ją nie tylko wysokiej skuteczności w usuwaniu nalotu nazębnego, ale również atrakcyjnej cenie. Warto wypróbować elektryczne szczoteczki do zębów z wielu powodów.

Dobrej jakości szczoteczki soniczne i obrotowe wbrew pozorom nie muszą kosztować wiele, zwłaszcza jeśli skorzysta się z atrakcyjnych promocji. Doskonałą okazją do zrobienia zakupów będzie bez wątpienia trwający od 30 września do 6 października Allegro Smart! Week. Przez siedem dni posiadacze konta Allegro Smart! mają okazję kupić tysiące produktów w wyjątkowych, promocyjnych cenach.

Najatrakcyjniejsze, limitowane okazje dostępne są tylko przez trzy godziny lub do wyczerpania zapasów. Oferty pojawiają się codziennie od godziny 11:00. Warto zwrócić uwagę na szczoteczkę Oral-B Pro, którą kupisz o wiele taniej.

Elektryczna zamiast manualnej

Szczoteczki zasilane elektrycznie są o wiele bardziej skuteczne niż modele manualne. Niezależnie od rodzaju, który wybierzesz, będzie ona w stanie wykonać podczas jednego czyszczenia kilkunastokrotnie więcej ruchów niż zwykle wykonuje się prostą szczoteczką do zębów. To z kolei oznacza o wiele dokładniejsze mycie i lepszą higienę jamy ustnej.

Szczoteczki obrotowe i obrotowo-pulsacyjne wyposażone są w okrągłą, obrotową głowicę, która po włączeniu porusza się błyskawicznie w lewo i w prawo. Dodatkowo modele pulsacyjne stosują również ruch dociskający włosie szczoteczki do i od powierzchni zęba. Liczba ruchów głowicy urządzenia jest uzależniona od jakości modelu. Przyjmuje się, że dobra szczoteczka rotacyjna wykonuje podczas jednorazowego mycia około 7000 ruchów na minutę. Dla porównania tradycyjne modele pozwalają na wykonanie około 200 ruchów na minutę. Różnica jest więc kolosalna.
Szczoteczki rotacyjne nie kosztują wiele.

Obraz
© iStock.com | KrisCole

Szczoteczka na miarę XXI wieku

Szczoteczki soniczne to stosunkowo nowa odmiana szczoteczek elektrycznych, które działają za pośrednictwem fal dźwiękowych o częstotliwości minimum 260 Hz. Tego typu dźwięki wprawiają cząsteczki śliny i pasty w drgania, które tworzą mikroskopijne bąbelki uderzające w ściany zębów z taką siłą, że z łatwością usuwają bakterie oraz płytkę nazębną, oczywiście pozostawiając szkliwo nienaruszone.

W przeciwieństwie do modeli rotacyjnych główka szczoteczki sonicznej jest podłużna, podobnie jak w przypadku klasycznych modeli. Dzięki temu nie stwarza dyskomfortu przy czyszczeniu i z łatwością dotrze do najdalszych zakamarków. Dobrej jakości szczoteczka soniczna jest w stanie wykonać nawet 60 tys. ruchów na minutę. To niemal dziesięciokrotnie więcej niż w przypadku modeli elektrycznych.

Osoby, które jeszcze bardziej chcą dbać o stan jamy ustnej, mogą skorzystać z rozmaitych usprawnień takich jak dodatkowe tryby czyszczenia. Wiele szczoteczek sonicznych poza klasycznym trybem czyszczącym pozwala również na wybielanie zębów. Mocniejsze wibracje pozwolą na skuteczne usunięcie powierzchniowych przebarwień powstałych przez picie herbaty lub kawy. Osoby z wrażliwymi zębami oraz dziąsłami mogą natomiast wybrać tryb delikatny. Nie tylko nie podrażnia zębów, ale również masuje dziąsła i poprawia ich kondycję.

Artykuł powstał przy współpracy z Allegro

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)