Solorz-Żak ma pieniądze na zakup Plusa

Solorz-Żak ma pieniądze na zakup Plusa
Źródło zdjęć: © Plus

16.08.2011 12:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) przekaże do 200 mln euro spółce
należącej do Zygmunta Solorza-Żaka na wykup polskiego operatora telefonii komórkowej Polkomtel -podał bank w piątek na swojej stronie internetowej.

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) przekaże do 200 mln euro spółce należącej do Zygmunta Solorza-Żaka na wykup polskiego operatora telefonii komórkowej Polkomtel -podał bank w piątek na swojej stronie internetowej.

Po wyrażeniu zgody przez zarząd banku, EBOiR przekaże do 20. mln euro spółce Metelem Holding zarejestrowanej na Cyprze i należącej w większości do Solorza-Żaka.

EBOiR sfinansuje tym samym część pakietu akwizycyjnego wynoszącego 18,1 mld złotych na wykup polskiego operatora telefonii komórkowej Polkomtel.

W lipcu akcjonariusze Polkomtela podpisali ze spółką Solorza Metelem Holding umowę sprzedaży 100 proc. akcji Polkomtela.

Umowę ze strony sprzedających podpisały PGE, PKN Orlen, KGHM, Węglokoks oraz Vodafone Americas i Vodafone International Holdings. Posiadają oni łącznie 10. proc. akcji Polkomtela.

Zygmunt Solorz-Żak zapowiadał, że jeśli kupi akcje Polkomtela, to w przyszłości wprowadzi tę spółkę na warszawską giełdę.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)