Sokowirówka Sencor SJE 1006RD z podwójnym systemem zabezpieczeń

Sokowirówka Sencor SJE 1006RD z podwójnym systemem zabezpieczeń

Sokowirówka Sencor SJE 1006RD z podwójnym systemem zabezpieczeń
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.08.2012 15:01

Latem i jesienią możemy wybierać spośród wielu gatunków świeżych i dojrzałych warzyw i owoców. Szkoda byłoby zmarnować takie bogactwo smaków i witamin. Dlatego jeśli tylko mamy chwilę, jedzmy to, co oferuje nam natura, i róbmy owocowe i warzywne soki.

Zapewne nieprzypadkowo o tej porze roku swoją premierę ma zawsze wiele urządzeń do przetwarzania owoców. W tym roku jednym z nich jest sokowirówka marki Sencor oznaczona symbolem SJE 1006RD. Urządzenie ma obudowę wykonaną ze stali nierdzewnej w kolorze czerwono-szarym. Silnik sokowirówki ma moc 70. W, do wyboru mamy dwie prędkości pracy: 15 000 lub 18 000 obrotów na minutę.

Model Sencor SJE 1006RD ma zbiornik na miąższ o pojemności 1,5 l, przezroczystą pokrywę i duży otwór wpustowy o średnicy 7. mm. Klarowny sok owocowy lub warzywny otrzymamy dzięki funkcji automatycznego oddzielania miąższu, a także zastosowaniu noży i sitek ze stali nierdzewnej. Wszystkie części ruchome urządzenia nadają się do mycia w zmywarce. W modelu SJE 1006RD zastosowano podwójny system zabezpieczeń: urządzenie wyłącza się automatycznie, gdy pokrywa zostanie zdjęta lub gdy silnikowi grozi przegrzanie.

Niestety, jak wiele podobnych urządzeń, Sencor SJE 1006RD odznacza się sporymi gabarytami: wymiary urządzenia to 30. mm szerokości, 215 mm długości i 400 mm wysokości, a waga wynosi 4 kilogramy. Trzeba więc znaleźć trochę miejsca w kuchni – jednak naprawdę warto, bo świeżo wyciśnięty sok z owoców i warzyw, szczególnie z działki czy przydomowego ogrodu, to świetny prezent dla własnego zdrowia i urody.

Anna Paczuska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)