Smartwatch czy opaska. Który gadżet jest dla ciebie?

Smartwatch czy opaska. Który gadżet jest dla ciebie?

Smartwatch czy opaska. Który gadżet jest dla ciebie?
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
01.10.2019 11:20, aktualizacja: 01.10.2019 13:09

Opaski sportowe i smartwatche, choć wyglądają podobnie, różnią się od siebie pod względem obsługiwanych aplikacji. Jeśli zastanawiasz się, jaki sprzęt będzie bardziej odpowiadać twoim potrzebom, warto postawić na pewne rozwiązania.

Niezależnie od tego, co wybierzesz, warto szukać odpowiadającego potrzebom modelu w atrakcyjnej cenie. Doskonałą okazją do zrobienia zakupów będzie bez wątpienia trwający od 30 września do 6 października Allegro Smart! Week. Przez siedem dni posiadacze konta Allegro Smart! mają okazję kupić tysiące produktów w wyjątkowych, promocyjnych cenach.

Najatrakcyjniejsze, limitowane okazje dostępne są tylko przez trzy godziny lub do wyczerpania zapasów. Oferty pojawiają się codziennie od godziny 11:00. Warto zwrócić uwagę na smartband, który kupisz w specjalnej, obniżonej cenie.

Smartwatch, czyli rozwinięcie zegarka

Smartwatch to najprościej mówiąc urządzenie przypominające smartfona, które ma formę klasycznego zegarka. Wyposażono go w moduł Bluetooth, który pozwala połączyć elektroniczny zegarek ze smartfonem i w ten sposób wykorzystać pełnię jego możliwości.

Za pośrednictwem smartwatcha możesz zdalnie obsługiwać smartfona, który bezpiecznie spoczywa w kieszeni bądź plecaku, odbierać połączenia i wiadomości, prowadzić rozmowy, przełączać muzykę odtwarzaną za pośrednictwem telefonu czy sprawdzać maile. Dodatkowo modele z wbudowanym gniazdem na kartę SIM mogą zachować te funkcje bez potrzeby sparowania go z telefonem.
Bardziej zaawansowane modele wyposażono w kamerkę lub aparat, który umożliwia prowadzenie wideorozmów. Trzeba jednak pamiętać, że mimo dość postępu technologicznego możliwości kamery są nieco ograniczone. Na szczególną uwagę zasługują natomiast smartwatche z funkcją GPS, która może funkcjonować jako zwykła nawigacja.

Choć mogłoby się wydawać, że niewielkie zegarki wymagają codziennego ładowania, to na rynku można znaleźć modele, które przetrwają kilka dni, a nawet tygodni na jednej baterii. To natomiast sprawia, że codzienna obsługa jest łatwa i przyjemna. Warto również wybrać model odporny na działanie wody. Dzięki temu przypadkowe zachlapanie nie sprawi, że sprzęt stanie się bezużyteczny.

Smartband dla aktywnych

Opaski sportowe to rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią siedzieć w domu. Urządzenie jest przede wszystkim lżejsze i bardziej wytrzymałe niż klasyczny smartwatch, a dodatkowo oferuje wiele interesujących funkcji. Wbrew pozorom opaska nie musi mieć na wyposażeniu dotykowego wyświetlacza, dzięki czemu jest zdecydowanie mniejsza i wygodniejsza w noszeniu. Wiele modeli łączy w sobie funkcjonalność opaski i wygodę smartwatcha.

Praktyczny akcelerometr wbudowany w opaskę zmierzy przebyty dystans, kroki, a także sprawdzi, ile kalorii spalisz podczas aktywności fizycznej. Dzięki modułowi GPS urządzenie będzie w stanie dokładnie zmierzyć twoją trasę i osiągniętą prędkość. Czujnik tętna zbiera informacje na temat pracy serca przez cały czas, gdy mamy opaskę na ręce.

Interesującym dodatkiem jest również monitor snu. Podczas odpoczynku urządzenie mierzy puls, temperaturę oraz ruchy ciała, by określić poszczególne fazy snu i pozwala wytypować moment, w którym najlepiej wstać. W ten sposób po przebudzeniu będziesz czuć się rześko. Warunkiem jest noszenie opaski cały czas na nadgarstku podczas snu. Na szczęście jest na tyle lekka, że nie powinna przeszkadzać.

Artykuł powstał przy współpracy z Allegro

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)