Smartfony tańsze o połowę

Smartfony tańsze o połowę15.07.2011 11:06
Smartfony tańsze o połowę
Źródło zdjęć: © Apple

Jeżeli od smartfonów wciąż odstraszają cię wysokie ceny, to szef działu Windows Phone ma dla ciebie dobre wieści. Przewiduje on, że w 2012 roku ceny spadną o połowę.

Średnia cena za wysokiej jakości smartfon to około 60. złotych z dwuletnią umową z operatorem. Zdaniem Andrewa Leesa z działu Windows Phone, ma się to zmienić. – Smartfon zdolny do uruchomienia systemu pokroju Windows Phone 7 będzie kosztował jakieś 100-150 dolarów. Czeka nas olbrzymia obniżka cen – prorokował podczas konferencji WPC 2011.

288765151187056787
Źródło zdjęć: © (fot. Apple)

Lees przewiduje również „zunifikowany ekosystem”. dla komputerów, telefonów i tabletów. – Chcemy zachować jednolitość i spójność w PC, telefonie, i telewizorze za pomocą Xboksa. Umożliwiamy realizację nowych działań, czynimy je powszechnymi ­ zapowiadał Lees.

Windows Phone na tabletach się jednak nie pojawi, tak jak Android czy WebOS. –. Tablet traktujemy jako rodzaj PC. Chcemy, by ludzie mogli robić na tablecie to samo, co na swoim komputerze. Praca w sieci, narzędzia sieciowe, dyski zewnętrzne na USB, to wszystko powinno działać z tabletem – mówił Lees. Windows 7 jest jednak dość niewygodnym rozwiązaniem dla tabletów. Lekiem ma na to być Windows 8. Za wiele, wiele miesięcy...

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Apple ponownie pozywa Samsunga o naruszenie patentów"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)