Smartfony Samsunga nie dla podróżników

Smartfony Samsunga nie dla podróżników
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

27.09.2013 13:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung postanowił blokować regionalnie swoje smartfony. Jak się okazuje, jeżeli pojedziesz w podróż służbową lub turystyczną na inny kontynent, nie będziesz mógł skorzystać z karty SIM lokalnego operatora. Posiadacze Galaxy Note 3 jako pierwsi będą narażeni na duże koszty roamingowe.

Kupiłeś w Polsce smartfon Galaxy Note 3. Mamy dla ciebie złe wieści, jeżeli dużo podróżujesz po świecie. Nie będziesz mógł skorzystać z karty SIM lokalnego operatora, by zmniejszyć koszty związane z roamingiem. Smartfon nie pozwoli na jej wykorzystanie. Należy też pamiętać, by nie kupować Galaxy Note 3 na innym kontynencie niż twój: karta twojego operatora w takim przypadku nie zadziała.
Samsung oficjalnie potwierdza te informacje. Niestety, nie uzasadnia swojej decyzji na temat blokady nałożonej na jego smartfony.

W rozmowie telefonicznej z portalem Wirtualna Polska, Olaf Krynicki, PR Manager w Samsung Electronics Polska potwierdził oficjalne doniesienia centrali firmy. Zapytany o powody takich działań tłumaczył, że decyzja Samsunga wynika z coraz mocniejszego dopasowania produktów do lokalnych rynków, a także do ich systemów prawnych. Samsung chce mieć w ten sposób pewność, że produkty sprzedawane np. w Europie będą w pełni zgodne lokalnym ekosystemem aplikacji, dodatków, wymagań operatorów i regulacji prawnych. W ten sposób, użytkownik ma gwarancję, że kupując dany produkt będzie mógł w pełni korzystać ze wszystkich jego możliwości.
Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Szybki test Netgear WNCE2001"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (175)