SkróTech. Najważniejsze Wiadomości Dnia [31.07.2019]

SkróTech. Najważniejsze Wiadomości Dnia [31.07.2019]

SkróTech. Najważniejsze Wiadomości Dnia [31.07.2019]
Źródło zdjęć: © youtube.com/samsung
31.07.2019 22:30

Dziwna aktywność na koncie Donalda Tuska na Twitterze, krytyczne luki bezpieczeństwa w systemie iOS, nowi oszuści w usłudze WhatsApp, nietypowy materiał stworzony przez Polaków czy prezentacja flagowego tabletu Samsunga to tylko część interesujących wieści ze świata nowych technologii 31 lipca.

Na koncie Donalda Tuska pojawiła się seria dziwacznych wpisów, więc szybko wysnuto wniosek, że oficjalny profil polityka na Twitterze padł ofiarą ataku hakerów. Rzeczywistość okazała się jednak o wiele bardziej banalna. Zamieszanie wywołały... dzieci bawiące się tabletem byłego premiera.

iOS z krytycznymi lukami bezpieczeństwa

Zespół Google Project Zero poinformował o wykryciiu aż pięciu krytycznych luk w systemie Apple'a. Plusem jest to, że Apple bardzo szybko załatał cztery z nich w aktualizacji do iOS 12.4, ale wciąż nie wiadomo, jak wygląda sytuacja z ostatnim błędem. Celem ataków hakerów w przypadku platformy iOS jest najczęściej aplikacja iMessage.

Nowe oszustwo na WhatsAppie

Na baczności powinni mieć się również użytkownicy programu WhatsApp. Firma ESET doniosła bowiem o pojawieniu się oszustów, którzy obiecują użytkownikom wielkie pakiety danych (1000 GB) w zamian za odwiedzenie pewnej strony WWW i wypełnienie znajdującej się na niej ankiety. Działania grupy podszywającej się pod twórców WhatsAppa mają zapewne na celu wykradanie danych osobowych.

Tkanina polskich naukowców działa jak ładowarka

Naukowcy z Politechniki Łódzkiej pochwalili się odkryciem materiału nowego typu, dzięki któremu powstać mogą "tekstylne ładowarki". Specjalna tkaniana podczas ruchu wytwarzać ma energię, co w przyszłości wykorzystać będzie można do ładowania urządzeń przenośnych. Zespół szuka już inwestora, który pomoże we wprowadzeniu rozwiązania na rynek.

Samsung Galaxy Tab S6 z nowym rysikiem

Samsung zaprezentował z kolei oficjalnie flagopwy tablet o nazwie Galaxy Tab S6, który wyposażony jest w ekranowy czytnik linii papilarnych, aż cztery głośniki i nowy rysik S Pen. Ten ostatni służy nie tylko do rysowania i szkicowania, ale przy jego pomocy można aktywować spust migawki aparatu czy zmieniać slajdy na prezentacji. Polska cena nie jest jeszcze znana.

Księżyc pełny ma być jaskiń

NASA wskazała, że na Księżycu znaleźć może liczne jaskinie, które w przyszłości mogą pomóc w kolonizacji Srebrnego Globu. Agencja rządu Stanów Zjednoczonych już teraz snuje plany dotyczące wybudowania gigantycznego systemu podziemnych tuneli, w których można stworzyć warunki umożliwiające ich zamieszkanie przez ludzi. To jednak wciąż bardzo odległa wizja.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)