SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [16.04.2020 r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [16.04.2020 r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [16.04.2020 r.]
Źródło zdjęć: © YouTube.com
16.04.2020 22:10

Obowiązek zakrywania nosa i ust, niesamowite odkrycie NASA oraz dobra informacja dla użytkowników Allegro. Google zwalnia z zatrudnieniami, a orangutan z gdańskiego ZOO pokazuje, jak nie nosić maseczki ochronnej. Zapraszamy na SkróTech - najważniejsze wiadomości dnia.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia, od 16 kwietnia obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych. Zakrywanie nosa i ust ma na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce. Zgodnie z przepisami, które dziś weszły w życie, zakrywanie twarzy jest konieczne za każdym razem, gdy wychodzimy z domu. Szczegóły dotyczące obostrzeń (w jakich sytuacjach obowiązkowe jest założenie maseczki i kto jest z przepisów zwolniony) możecie znaleźć w tym artykule.

Niezwykłe odkrycie NASA

Naukowcy z NASA za pomocą danych z Kosmicznego Teleskopu Keplera odkryli wyjątkową planetę. Obiekt, który początkowo przeoczono jest bardzo podobny do Ziemi. Kepler-1649c znajduje się w ekosferze, czyli w obszarze wokół gwiazdy, pozwalającym na powstanie życia. Ciało niebieskie jest oddalone od naszej planety o 300 lat świetlnych. Egzoplaneta jest większa od Ziemi zaledwie 1,06 razy. Ilość promieniowania świetlnego jaką Kepler-1649c otrzymuje od swojej macierzystej gwiazdy wynosi w przybliżeniu 75 procent promieniowania otrzymywanego przez Ziemię od Słońca. Oznacza to, że mogą panować tam temperatury zbliżone do ziemskich.

Allegro Smart! za darmo na kolejny miesiąc

Znakomite wieści dla wszystkich użytkowników Allegro, którzy chcą zaoszczędzić na kosztach dostawy. Oferta darmowego miesiąca Smart! została przedłużona, dzięki czemu dostawa zakupów bez opłat w ramach pakietu będzie dostępna dla każdego, kto zdecyduje się go włączyć do 18 maja. Skorzystają na tym również ci użytkownicy, którzy już teraz korzystają z Allegro Smart! Więcej na ten temat przeczytacie w tym artykule.

Google zwalnia z zatrudnieniami

Koronawirus ma ogromny wpływ na decyzje biznesowe, a wielkie firmy nie stanowią wyjątku. Wśród nich jest Alphabet, z którym bezpośrednio związany jest Google. Pracownicy firmy zostali powiadomieni o cięciu kosztów, w tym zdecydowanym spowolnieniu procesu rekrutacji, w wyniku czego w 2020 roku nie uda się zatrudnić wielu nowych osób, co może oznaczać brak nowych miejsc pracy dla tysięcy ludzi. Jak się okazało, Google i Alphabet już odczuwają skutki kryzysu i porównują je nawet do tych sprzed 12 lat. Więcej na ten temat przeczytacie w tym artykule.

Orangutan uczy, jak nie zakładać maseczek ochronnych

Maseczki ochronne noszone w miejscach publicznych mają przyczynić się do spowolnienia rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce. Niestety, nadal nie wszyscy wiedzą, jak je poprawnie zakładać i nosić. Z pomocą przychodzi filmik instruktażowy, którego bohaterem jest...orangutan. Chociaż zwierzęta z gdańskiego ZOO nie muszą nosić maseczek, z pewnością zainteresowały się, dlaczego ich opiekunowie zasłaniają twarze. Jedną z najbardziej ciekawskich była samica Raja, która za wszelką cenę chciała zrobić użytek ze sprzętu i upodobnić się do pracowników ogrodu zoologicznego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)