SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [14.05.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [14.05.2020]
Źródło zdjęć: © Rockstar

14.05.2020 21:31, aktual.: 15.05.2020 16:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co piąty Polak boi się powrotu do kin. Internauci rzucili się darmowe GTA V. Play i T-Mobile szykują się do ofensywy związanej z 5G. Silnik Unreal Engine 5 zachwyca artystów. Oto SkróTech, czyli najważniejsze informacje dnia.

Redakcja Gadżetomanii zleciła badanie panelowi Ariadna, który został oparty na grupie 1084 osób w wieku od 18 lat wzwyż, a sondaż wykonano metodą CAW. Efekt? Polacy boją się iść do kina. Co piąty mówi, że w ogóle nie wróci przed wielki ekran.

Internauci rzucili się na darmowe GTA V

Jesteś graczem? Wypełnij naszą ankietę

Zgodnie niepotwierdzonymi wcześniej informacjami,na Epic Games Store wylądowało darmowe GTA V. Każdy, kto do 21 maja przypisze grę do swojego konta, będzie miał ostatnią odsłonę GTA na zawsze. Pod warunkiem, że uda mu się do sklepu Epica zalogować. Szturm jaki przeprowadzili internauci sprawił, że strona nie wczytywała się do godzin wieczornych (a zadyszki dostała o 16).

Zdjęcie czy grafika? Silnik Unreal Engine 5 zachwyca artystów

Świat twórców efektów specjalnych, filmowców, grafików i fotografów cały huczy po pokazaniu możliwości nowego silnika graficznego Unreal Engine 5. Gra świateł, detale i doskonałe ukazanie szerokiej rozpiętości tonalnej to dopiero początek.

Co dalej z 5G w Polsce?

Polkomtel Sp. z o.o. jako pierwszy operator usług telekomunikacyjnych uruchomił w Polsce dostęp do sieci 5G. Pierwsze 100 nadajników już pracuje. Co z konkurencją? Zaglądamy do dokumentów opublikowanych na stronie UKE. Największego rozwoju możemy spodziewać się po sieci Play, ale T-Mobile pokazuje jeszcze więcej.

Trzęsienie ziemi w Google'u

Odszedł Marc Levoy, czyli człowiek odpowiedzialny za aparaty Pixeli. Odejście nastąpiło bez większego rozgłosu. Nawet w maju — gdy informacja na ten temat ujrzała wreszcie światło dzienne — obie strony miały odmówić komentarza. Nie wiadomo więc, czy Levoy odszedł z własnej woli, czy może z jakiegoś powodu został zwolniony.

Zmarł Antoni Cholewa-Huczyński, powstaniec, najstarszy youtuber w Polsce

Antoni Cholewa-Huczyński miał 97 lat. Informację o jego śmierci przekazał Urząd Miasta w Legionowie. W marcu 1944 r. wstąpił w szeregi AK, był żołnierzem batalionu wchodzącego w skład Grupy "Kampinos". Po wojnie został weterynarzem. W zawodzie pracował przeszło 40 lat.
Nieco później dał się poznać jako „Dziarski dziadek”, okrzyknięty najstarszym polskim youtuberem. Na swoim kanale (52 tys. subskrypcji) zdradzał tajemnice swojej długowieczności.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)