Skarbnica wiedzy dla entuzjastów turystyki

Skarbnica wiedzy dla entuzjastów turystyki

22.04.2009 16:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Górska wędrówka może być doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Jednak na szlakach czyhają różne zagrożenia. Aby ich uniknąć na każdą wyprawę w góry należy się starannie przygotować. Niezastąpioną skarbnicą wiedzy dla turystów jest internetowa strona GarminGo.

Jak radzi Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, przed każdą górską wędrówką należy zebrać kilka podstawowych informacji na temat: przebiegu szlaku turystycznego, sieci schronisk turystycznych, czasu marszu, lokalizacji obiektów, które mogą stanowić awaryjne schronienie (szałasy, schrony, koleby, leśniczówki) oraz ewentualnej drogi odwrotu. Bez wątpienia informacje te znajdziemy przy pomocy GarminGo!

Obraz
© (fot. Garmin)

GarminGo jest serwisem internetowym, w którym można znaleźć propozycje tras o różnym stopniu trudności ze wszystkich zakątków Polski. Są one dodawane przez użytkowników urządzeń Garmin. Każda trasa posiada krótki opis i wizualizację przebiegu na mapie, z możliwością dodawania komentarzy oraz oceny przez internautów. Dzięki temu użytkownik może uzyskać wiele cennych informacji oraz wskazówek, na co należy zwrócić szczególną uwagę, znajdując się na konkretnym szlaku. Dodatkowo w serwisie GarminGo można znaleźć wiele ciekawych artykułów na temat bezpiecznej turystyki, interesujących miejsc oraz odpowiedniego sprzętu.

Funkcjonalność GarminGo sprawdził Sebastian Fijak - Przewodnik górski i terenowy. Jak mówi: „GarminGo to doskonałe narzędzie dla każdego, kto nie tylko chce bezpiecznie poruszać się po turystycznych bezdrożach, ale też szansa na poznanie ciekawych miejsc, których próżno można szukać w przewodnikach. Formuła portalu społecznościowego daje też możliwość poznania się ludzi o bliskich sobie zainteresowaniach oraz wspólnego odkrywania otoczenia."

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)