Trwa ładowanie...
d1h4156
CHIP

Skandal na Game Awards 2015. Nie pozwolono twórcy odebrać nagrody

Hideo Kojima, twórca serii gier Metal Gear Solid, rozstał się w przedziwnej atmosferze ze swoim dotychczasowym pracodawcą, a więc Konami. Teraz byli szefowie nie pozwolili mu odebrać nagrody za jego ostatnią grę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skandal na Game Awards 2015. Nie pozwolono twórcy odebrać nagrody
(Wikimedia Commons / CC / Georges Seguin (Okki))
d1h4156

_ Metal Gear Solid V: The Phantom Pain _ został uznany na imprezie Game Awards 201. za najlepszą grę akcji. Jego twórca, Hideo Kojima, nie mógł jednak odebrać statuetki. Zabroniło mu Konami, a więc wydawca gry, które niedawno zakończyło współpracę z Kojimą. W imieniu zdolnego dewelopera nagrodę odebrał Kiefer Sutherland, który podkłada głos głównemu bohaterowi gry. Geoff Keighley, wydawca Game Awards, potwierdził, że Kojima był zaproszony i zamierzał się pojawić, jednak prawnicy Konami do tego nie dopuścili. Autor gry zobowiązany jest do milczenia do końca bieżącego miesiąca. To oznacza, że nie możemy liczyć na jego komentarz dotyczący tego zajścia.

Hideo Kojima jest twórcą i reżyserem wielu uważanych dziś za kultowe gier, jak _ Snatcher , _ Policenauts _czy właśnie seria _ Metal Gear _. Hideo został niejednokrotnie nazwany przez fanów i krytyków za jednego z najbardziej wpływowych i innowacyjnych twórców gier wideo w historii; według Newsweek był jednym z dziesięciu ludzi roku 2002. Magazyn Next-Gen umieścił go na siódmym miejscu listy " Hot 100 Developers " 2008 roku, a portal IGN umieścił go w 2009 roku na szóstym miejscu listy " 100 najlepszych twórców gier w historii _". Podczas MTV Game Awards w 2008 roku, Hideo Kojima został jako pierwszy w historii gali nagrodzony nagrodą _ Lifetime Achievement Award _ dla twórcy gier wideo, oraz uhonorowany _ Lifetime Achievement Award _ na Game Developers Conference w 2009.

_ chip / Wikimedia _

d1h4156

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Po 20 latach powrócą minigry podczas ekranów wczytywania

d1h4156

Podziel się opinią

Share

d1h4156

d1h4156
Więcej tematów