Siły Kosmiczne USA. W planach mają budowę bazy na Księżycu

Siły Kosmiczne USA rozważają budowę bazy kosmicznej i wystrzelenie pierwszych żołnierzy w kosmos. Chęć dominacji w przestrzeni kosmicznej jest naprawdę duża, podobnie, jak motywacja by Stany Zjednoczone były pierwszym państwem, które to osiągnie. Realizacja tego planu wymaga jednak czasu.

Siły Kosmiczne USA planują rozwój działalności w kosmosie.
Siły Kosmiczne USA planują rozwój działalności w kosmosie.
Karolina Modzelewska

01.10.2020 09:13

Jak donosi portal C4ISRNET przemawiający na konferencji AFWERX Engage Space lider amerykańskiego dowództwa kosmicznego John Shaw potwierdził we wtorek (29.09), że w pewnym momencie Siły Kosmiczne USA planują umieszczać żołnierzy w kosmosie.

Siły Kosmiczne USA chcą wysłać ludzi w kosmos

- Mogą obsługiwać centrum dowodzenia gdzieś w środowisku księżycowym lub w innym miejscu, w którym nadal obsługujemy architekturę w dużej mierze autonomiczną - zaznaczył Shaw.

Informacje o planach Sił Kosmicznych USA pojawiły się krótko po tym, jak formacja ogłosiła połączenie sił i współpracę z NASA. Kooperacja zakłada zarówno loty kosmiczne jak i obronę planet.

Shaw podał jednak dwa główne powody, dla których budowa jakiejkolwiek bazy na Księżycu jest przedsięwzięciem odległym w czasie. Po pierwsze zaznaczył, przestrzeń kosmiczna nie jest najlepszym miejscem do zamieszkania przez ludzi.

Roboty pomogą w podboju kosmosu

- Po drugie, stajemy się cholernie dobrzy w tej robotyce w kosmosie” – stwierdził i dodał: - najlepsze roboty, jakie kiedykolwiek stworzyli ludzie, to prawdopodobnie satelity, albo badające inne planety, albo działające w naszym własnym układzie Księżyc- Ziemia.

Bardziej prawdopodobne wydaje się więc, że Siły Kosmiczne USA postawią na roboty, które będą wykonywały pracę w przestrzeni kosmicznej.

- Będziemy mieć bardzo dużo zautomatyzowanych i autonomicznych systemów działających na Ziemi, orbicie księżycowej i orbicie słonecznej w nadchodzących dniach i latach, wykonujących narodową działalność kosmiczną w zakresie bezpieczeństwa - powiedział Shaw.

Komentarze (5)