Siemens iQ800T - suszarka, która sama się wyczyści

Siemens iQ800T - suszarka, która sama się wyczyści

Siemens iQ800T - suszarka, która sama się wyczyści
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
21.08.2013 13:21

Najnowszy model WT47Y481PL z serii iQ800T wie kiedy skończyć suszenie, ale też sam się czyści i jest o 60 procent bardziej energooszczędny w porównaniu do klasy efektywności energetycznej A. Suszarka, którą będzie można połączyć z pralką tej samej serii, poszerzy ofertę marki Siemens w połowie września bieżącego roku.

Jak działa suszarka iQ800?
Po wybraniu odpowiedniego programu suszenia, w środku urządzenia wzrasta temperatura, a wilgoć z prania zmienia się w parę wodną. Woda, już jako para wodna, wydostaje się z bębna przez specjalny przewód i trafia na zimny wymiennik ciepła. W efekcie gorąca para ponownie ulega skropleniu i spływa po wymienniku ciepła, skąd jest odprowadzana do osobnego zbiornika. Powstałe wtedy suche powietrze ponownie jest ogrzewane i znów wraca do bębna.

W najnowszych suszarkach iQ80. za chłodzenie wnętrza suszarki odpowiada pompa ciepła. Dzięki niej suszarka chłodzi parę w jej wnętrzu powietrzem z zewnątrz urządzenia - woda skrapla się dokładnie tak samo, ale dzięki nowej technologii urządzenie zużywa o 60 procent mniej energii w porównaniu z suszarkami w klasie efektywności energetycznej A. Kiedy skroplona woda spływa po wymienniku ciepła, zostawia na nim zanieczyszczenia z włókien tkanin. Zbierają się one we wnętrzu urządzenia i zapychają je. Do niedawna o czyszczeniu każdy użytkownik musiał pamiętać sam, usuwając pozostałości po wysuszonych ubraniach. Suszarka Siemens posiada natomiast samoczyszczący się wymiennik ciepła. Dzięki niemu suszarka sama się przepłukuje podczas każdego cyklu suszenia.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

W swoich urządzeniach Siemens stosuje technologię iSensoric –. czujniki mierzą ile prania jest w środku, dostosowując cykle prania i suszenia. Nowy model suszarki wyróżnia sensor autoDry badający stopień wilgotności ubrań. Czujnik ten definiuje odpowiedni czas suszenia, co ma z kolei zapobiegać przegrzewaniu urządzenia i przesuszaniu ubrań. Suszarka sama rozpozna kiedy pranie będzie suche i skończy program.

Wszystkie programy i funkcje suszarki marki Siemens obsługiwane są za pomocą wyświetlacza TFT. Istnieje możliwość łączenia suszarki z pralką, ustawiając urządzenia kolumnowo –. jedna na drugiej.

Model WT47Y781PL z serii iQ800 - dane techniczne:
- Pompa ciepła
- Samoczyszczący się wymiennik ciepła
- Program 40 minut
- Czujnik autoDry
- Klasa efektywności energetycznej A++
- Cena: 4499 zł

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)