Sieć komputerowa z gniazdka elektrycznego - zestaw D‑Link

Sieć komputerowa z gniazdka elektrycznego - zestaw D-Link

14.09.2009 10:53, aktual.: 14.09.2009 16:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma D-Link wprowadza na rynek nowy zestaw PowerLine. Umożliwia on użytkownikom łatwe rozszerzenie sieci domowej za pomocą istniejącego okablowania elektrycznego oraz włączenie do niej urządzeń zewnętrznych. Adapter pozwala na transfer danych z prędkością do 200 MB/s, dzięki czemu bez problemów można przesyłać nawet duże pliki multimedialne.

Zestaw D-Link PowerLine HD Starter Kit (DHP-343. składa się z urządzenia PowerLine HD Ethernet Adapter (DHP-302) oraz 4-portowego przełącznika PowerLine HD (DHP-342)*. Przełącznik pozwala na łatwe podłączenie do czterech cyfrowych urządzeń w sieci domowej (np. konsoli do gier, serwerów wydruków lub dysków zewnętrznych). Umożliwia to korzystanie przez wszystkich domowników z tych samych urządzeń niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu się znajdują. Dodatkowe okablowanie nie jest potrzebne, ponieważ technologia PowerLine wykorzystuje istniejącą infrastrukturę sieci elektrycznej.

Elementy zestawu PowerLine firmy D-Link (przełącznik i adapter) włącza się bezpośrednio do gniazda sieci elektrycznej. Urządzenia są wyposażone w identyfikatory sieciowe, dzięki czemu można szybko i wygodnie skonfigurować sieć, używając jednego przycisku. Jednocześnie można za ich pomocą włączyć szyfrowanie, które zabezpieczy sieć PowerLine przed włamaniami i podsłuchem.

Obraz
© (fot. D-Link)

„Zestaw sieciowy D-Link PowerLine ułatwia użytkownikom korzystanie z możliwości cyfrowego domu - strumieniowej transmisji multimedialnej HD, gier online i innych funkcji nowej generacji”. - mówi Michał Derdzikowski, szef polskiego działu firmy D-Link. „Technologia ta jest szybka i niezwykle łatwa w użyciu, a ponadto stanowi naturalne uzupełnienie popularnych domowych rozwiązań sieciowych, przewodowych i bezprzewodowych. Umożliwia przesłanie danych nawet do tych miejsc w domu, w których trudno jest zainstalować kabel lub uzyskać silny sygnał radiowy”.

Przełączniki i adaptery PowerLine firmy D-Link umożliwiają przesyłanie danych z szybkością do 20. Mb/s. Pozwala to na swobodne korzystanie z usług wymagających dużej przepustowości, takich jak strumieniowa transmisja HD wideo, przesyłanie głosu w sieciach IP (VoIP) czy gry online. Ponadto przełącznik ma wbudowaną funkcję Quality of Service (QoS), która określa priorytety ruchu, co zapobiega spadkowi wydajności aplikacji multimedialnych w czasie przeglądania stron internetowych lub pobierania plików.

W urządzeniach PowerLine zastosowano także technologię D-Link Green, która zapewnia optymalne zarządzenie poborem energii elektrycznej. Jeżeli dane nie są przesyłane w określonym czasie, urządzenie automatycznie przełącza się w tryb uśpienia, w którym pobór mocy jest mniejszy.

_ *Każdy z dwóch urządzeń 4-portowego zestawu Powerline HD Starter Kit (DHP-343) można też zakupić osobno. _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)