Setka filmów pojawi się na Steamie

Setka filmów pojawi się na Steamie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

27.04.2016 13:42, aktual.: 27.04.2016 15:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już teraz Steam jest jednym ze światowych liderów jeśli chodzi o cyfrową dystrybucję gier, ale najwyraźniej Valve nie zamierza na tym poprzestawać. Już wkrótce za pośrednictwem tej platformy będzie można zobaczyć też filmy.

Co prawda filmy na Steamie pojawiały się już czasami w przeszłości, ale była to raczej nisza. Ma się ona jednak znacznie rozszerzyć, dzięki podpisaniu przez Valve umowy o współpracy z wytwórnią Lionsgate.

Na Steama już niebawem trafi setka filmów, a wśród nich te wchodzące w skład popularnych serii „Igrzyska śmierci”. czy „Zmierzch”. Na razie jest ich niewiele i nie wszystkie zostaną udostępnione w tym samym czasie, ale początkowa oferta ma być stopniowo rozszerzana.

Jeśli chodzi o cenę usługi, to będzie ona zależała, tak jak obecnie w przypadku gier, od lokalizacji, w której znajduje się użytkownik. Przykładowo w USA za obejrzenie wybranego filmu będzie trzeba zapłacić od 4 do 5 dolarów, w Wielkiej Brytanii cena ta będzie wynosiła od 3,5 do 4,5 funta, a pozostałych krajach UE od 4 do 4,5 euro. W serwisie nie będzie można kupić kopii filmów, opłata pobierana będzie za obejrzenie ich na życzenie –. po jej uiszczeniu użytkownik będzie miał 30 dni na odtworzenie wybranej produkcji, a jeśli w trakcie film zostanie zatrzymany, będzie można wznowić oglądanie w ciągu 48 godzin.

Wygląda więc na to, że Steam powoli odchodzi od bycia jedynie platformą cyfrowej dystrybucji gier i zmierza w kierunku przekształcenia się w platformę cyfrowej rozrywki.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)