Seria nowych drukarek Canon Pixma

Seria nowych drukarek Canon Pixma
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

05.02.2013 14:15, aktual.: 05.02.2013 15:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Canon odświeżył swoją linię drukarek z serii Pixma MX prezentując cztery nowe urządzenia wielofunkcyjne. Wszystkie nowe urządzenia oferują funkcje druku, kopiowania, skanowania, faksowania i zostały wyposażone w podajnik ADF.

Urządzenia wyposażono w umieszczoną z przodu podwójną kasetę o pojemności do 25. arkuszy papieru zwykłego i do 20 arkuszy fotograficznego. W porówaniu z wcześniejszym modelem zwiększono prędkość druku. Kolorowe dokumenty formatu A4 drukowane są z prędkoścą 10 obrazów/min, a czarno-białe 15 obrazów/min.

Skanowanie i kopiowanie wielostronicowych dokumentów ma ułatwiać zintegrowany, 30-stronicowy podajnik ADF (Automatic Document Feeder) w modelach PIXMA MX395. MX455, MX525 oraz 35-stronicowy w modelu MX925. Urządzenia PIXMA MX525 i MX925 pozwalają drukować obustronnie przy wykorzystaniu funkcji automatycznego druku dwustronnego. Oba modele zostały wyposażone w kolorowy wyświetlacz, który zapewnia dostęp do usług w chmurze, podczas gdy panel Dual Function ułatwia drukowanie, kopiowanie, skanowanie i wysyłanie faksów z poziomu drukarki.

Urządzenia PIXMA z linii MX mogą pracować na wysokowydajnych tuszach XL. Co więcej, PIXMA MX92. jest pierwszym urządzeniem Canon, które może zostać uzupełnione czarnym atramentem o pojemności XXL. Dzięki temu użytkownik może wydrukować do 1000 stron dokumentów A4 bez konieczności wymiany atramentów.

Obraz
© Canon Pixma MX925 (fot. Materiały prasowe)

Nowością w urządzeniach PIXMA z serii MX jest oprogramowanie My Image Garden, które umożliwia nawigację po funkcjach drukowania i skanowania. Platforma ta łączy wszystkie aplikacje, dostępne wcześniej dla urządzeń Pixma, w jeden interfejs. Wśród tych rozwiązań znajduje się oprogramowanie usprawniające proces skanowania: Auto Scan, Photo Scan i Document Scan, a także opcje łączenia obrazów. Nowe urządzenia pozwalają także na skanowanie bezpośrednio do aplikacji w chmurze, takich jak DropBox czy Evernote oraz na zapisanie dokumentów PDF zastrzeżonych hasłem.

Modele PIXMA MX455. MX525 oraz MX925 zostały wyposażone w funkcje łączności, oferując wsparcie procesu drukowania ze smartfonów i tabletów za pośrednictwem aplikacji Easy-PhotoPrint, która dostępna jest na systemy Android, iOS oraz Windows RT. Obsługa Wi-Fi pozwala na współdzielenie drukarek przez wiele komputerów w obrębie małego biura czy w domu. Modele PIXMA MX525 oraz MX925 umożliwiają korzystanie z funkcji PIXMA Cloud Link, włączając w to także Google Cloud Print, dzięki czemu użytkownicy mogą zdalnie drukować dokumenty z Google Docs, a także załączniki odebrane na Gmailu (w formacie JPEG, PDF) bezpośrednio z Internetu. PIXMA Cloud Link oferuje także dostęp do umieszczonych w sieci albumów fotograficznym i galerii gotowych do wydrukowania szablonów, takich jak kalendarze czy papeteria. Modele PIXMA MX455, MX525, MX925 posiadają port USB, co oznacza, że skany w formacie JPEG i PDF, a także kopie faksów mogą być zapisane bezpośrednio na pendrivie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)