Sapphire Radeon HD 6970 z dwoma wentylatorami

Sapphire Radeon HD 6970 z dwoma wentylatorami
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

03.11.2011 13:29

Sapphire przedstawia nową wersję Radeona HD 6970, który został wyposażony w dwa ciche wentylatory. Sprawia to, że karta jest cichsza od konstrukcji referencyjnej. Dla zapalonych overclockerów przygotowano także dedykowane funkcje.

SAPPHIRE Radeon HD 697. 2GB Dual Fan to, jak sama nazwa wskazuje, wyposażony w dwa 90-milimetrowe wentylatory najszybszy jednordzeniowy układ obecnie oferowany przez AMD. Jest to system, który doskonale sprawdził się w kartach z serii HD 6870 oraz HD 6950. Zapewnia on cichą pracę karty oraz wyższy potencjał podkręcania. Dzięki zastosowaniu specjalnych, cienkich łopatek udało się zmniejszyć o 10% liczbę obrotów przy zachowaniu identycznego samego przepływu powietrza.

Dwa BIOS-y pełnią, obok standardowej zabezpieczającej, szczególną funkcję z której będą zadowoleni użytkownicy podkręcający swoje karty graficzne. Po przełączeniu na drugi BIOS wzrasta napięcie zasilające rdzeń do 1,2 V oraz prędkość obrotowa wentylatorów zwiększa się z 2. do 50%. Daje to bardzo duże pole do manewru overclockerom, którzy nie muszą już ręcznie zmieniać tych parametrów. Do podkręcania idealnie nadaje się program TriXX, który można ściągnąć ze strony internetowej Sapphire.

Karta została wyposażona w dwa złącza DVI-D, jedno HDMI oraz dwa mini DisplayPort. W pudełku znajdują się przejściówki DVI -> D-sub, HDMI -> DVI oraz miniDP -> DisplayPort. Z dwoma wyjściami DVI, jednym HDMI i dwoma mini-DP SAPPHIRE Radeon HD 697. Dual Fan pozwala na podłączenie różnych konfiguracji Eyefinity liczących do czterech monitorów włącznie.

Zunifikowane procesory strumieniowe można wykorzystać nie tylko do gier, ale i do aplikacji, które wykorzystują nowoczesne GPU, jak np. transkodowanie wideo czy zaawansowane obliczenia OpenCL. Radeon HD 697. dekoduje również sygnał H.264, odciążając procesor w czasie oglądania filmu, również tego na YouTube HD. Karta wyposażona została też w złącze HDMI 1.4a, dzięki czemu obsługuje też Blu-ray 3D.

Specyfikacja:

Procesor graficzny: Radeon HD 6970
Zegar procesora graficznego (MHz): 880 MHz
Zegar pamięci (MHz): 1375 MHz
Liczba procesorów strumieniowych: 1536 SP
Pamięć: 2 GB GDDR5

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)