Samsung sprzedał 6 milionów Galaxy S 4

Samsung sprzedał 6 milionów Galaxy S 4

Samsung sprzedał 6 milionów Galaxy S 4
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
16.05.2013 10:00

Jeszcze przed premierą wiadomo było, że Galaxy S 4 będzie wielkim sukcesem rynkowym, ale sprzedaż przerosła oczekiwania.

Najnowsza odsłona flagowego smartfona Samsung Galaxy S w zaledwie dwa tygodnie rozeszła się w przeszło 6 milionach egzemplarzy, a w pierwszych czterech dniach od premiery w ogóle pobiła wszelkie koreańskie rekordy - 4 miliony sprzedanych sztuk. Samsung ma nadzieję sprzedać 1. milionów Galaxy S 4 w pierwszym miesiącu od rynkowego debiutu i z takim tempem sprzedaży, zdecydowanie jest to wykonalne.

Galaxy S 4 sprzedaje się kilkukrotnie lepiej od swoich poprzedników, chociaż ma bardzo ostrą konkurencję na rynku w postaci iPhone'a 5. Lumii 920 i niedawno wydanych HTC One czy Sony Xperii Z.
Dla porównania, Samsung sprzedał 3 miliony modeli Galaxy S III w 2. dni, a Galaxy S II w 55 dni po premierze. Wiekowy Galaxy S osiągnął ten pułap dopiero po 85 dniach.

Trzeba jednak zaznaczyć, iż słowo "sprzedany" w przypadku Samsunga oznacza dostarczony do operatora lub sklepu detalicznego. Samsung nadal musi gonić Apple, którego iPhone w takich ilościach sprzedaje się zazwyczaj w pierwsze 2 dni (weekend) po premierze i liczy sztuki "sprzedane", jako rzeczywiście dostarczone do rąk klienta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)