Samsung prosi Google o pomoc w walce z Apple

Samsung prosi Google o pomoc w walce z Apple

Samsung prosi Google o pomoc w walce z Apple
Źródło zdjęć: © Nerds On Call / CC
01.04.2014 12:30

Sądowe potyczki Samsunga z Apple stają się powoli tradycją i przestają dziwić kogokolwiek. Tym razem firma z Cupertino twierdzi, że Samsung naruszył pięć patentów Apple'a, za co domaga się 2 miliardów dolarów odszkodowania. Samsung zwraca się o pomoc do... Google'a.

Inżynierowie Google'a, w tym sam Andy Rubim, których prawnicy Samsunga mają zamiar powołać na świadków, chcą raz na zawsze udowodnić firmie Apple, że ich mobilny system operacyjny Android powstał niezależnie od iOS'a. Gdyby się to udało, Apple raz na zawsze musiałoby zapomnieć o pozywaniu Samsunga do sądu.

Google jak dotąd trzymało się z dala od sal sądowych, w których Apple i Samsung toczyły swoje batalie. Tym razem jednak, Apple domaga się aż 4. dolarów (ok 120 zł) od każdego sprzedanego urządzenia Samsunga z Androidem na pokładzie. Daje to łącznie ok. 2 miliardów dolarów - gdyby prawnikom firmy z Cupertino udało się wygrać ten proces, Samsung odczułby to bardzo boleśnie.

Coś nam jednak mówi, że nawet jeśli inżynierowie Google'a zdołają przekonać przysięgłych, nie będzie to ostatnia sprawa Samsung kontra Apple.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (91)