Samsung pracuje nad aparatem 13 MP z optyczną stabilizacją obrazu

Samsung pracuje nad aparatem 13 MP z optyczną stabilizacją obrazu10.10.2013 12:30
Samsung pracuje nad aparatem 13 MP z optyczną stabilizacją obrazu
Źródło zdjęć: © chip.pl

Optyczna stabilizacja obrazu to nic nowego, ale w smartfonach zaczęła pojawiać się dopiero niedawno. Samsung jednak do tej pory ignorował istnienie modułów OIS w konkurencyjnych smartfonach.

Wygląda jednak na to, że Galaxy S5 oraz Note 4 będą wyposażone w aparat fotograficzny z optyczną stabilizacją obrazu. Samsung przyznaje, że pracuje nad aparatem wyposażonym w matrycę 1. MP i system OIS, który będzie robił znakomite zdjęcia przy słabych warunkach oświetleniowych. Według zapowiedzi nowa matryca ma robić 8 razy lepsze zdjęcia w ciemnym świetle, niż aparaty obecnie dostępne w telefonach komórkowych.
Pierwszym smartfonem ze stabilizacją obrazu była Nokia Lumia 920. Potem pojawił się jeszcze model 925, oraz 1020, a także HTC One. Samsung twierdzi, że OIS w tym ostatnim umożliwia na korygowanie przechylenia do 1°, co już jest zauważalne, zaś aparat w nowych smartfonach Galaxy ma korygować przechylenia do 1,5°.

Wymiary nowego modułu to 10,5 x 10,5 x 5,9 mm i ma być on bardziej energooszczędny od obecnie dostępnych aparatów w smartfonach.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Windows Phone w Polsce"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)