Samsung oficjalnie: pracujemy nad inteligentnym zegarkiem

Samsung oficjalnie: pracujemy nad inteligentnym zegarkiem

19.03.2013 13:30, aktual.: 19.03.2013 13:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najwyraźniej producenci doszli do wniosku, że zegarek, który będzie uzupełniał możliwości smartfona, jest właśnie tym, czego potrzebują konsumenci. Najpierw pojawiły się plotki na temat urządzenia przygotowywanego przez Apple, teraz Samsung oficjalnie pochwalił się, że też zamierza wejść na ten rynek.

Plotki o inteligentnym zegarku o nazwie Samsung Galaxy Altius pojawiły się już miesiąc temu, jednak do tej pory nie wiadomo było na jego temat nic konkretnego. No może poza kilkoma zrzutami ekranu, na podstawie których można było wywnioskować część specyfikacji urządzenia. Ale do takiego „przecieku”. należy podchodzić raczej sceptycznie. Tymczasem dziś Lee Young Hee, szef Samsung Mobile, potwierdził podczas wywiadu, na który powołuje się agencja Bloomberg, że koreański gigant faktycznie pracuje nad własnym inteligentnym zegarkiem, choć nie zdradził na razie żadnych istotnych szczegółów na jego temat.

- _ Pracujemy nad zegarkiem już od dłuższego czasu. Pracujemy bardzo ciężko by się do niego przygotować. Pracujemy nad produktami przyszłości, a zegarek jest oczywiście jednym z nich _ - stwierdził Lee Young Hee.

Samsung ma już pewne doświadczenie w tej sprawia - swego czasu nawet jako pierwszy wyprodukował zegarek SPH-WP10. który jednocześnie działał jako telefon komórkowy. Ale czternaście lat temu urządzenie po prostu się nie przyjęło. Po oszałamiającym sukcesie zegarka Pebble wydawać by się mogło, że teraz użytkownicy są gotowi na elektronikę, którą można na siebie ubrać. Najtrudniej będzie jednak przekonać większość konsumentów, że właśnie inteligentny zegarek jest tym, czego do tej pory im brakowało.

Polecamy w serwisie Giznet.pl: Seks w kosmosie może być niebezpieczny

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)