Samsung ma patent na wygodne korzystanie ze smartfona

Samsung ma patent na wygodne korzystanie ze smartfona
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

05.12.2013 13:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z roku na rok zwiększają się wyświetlacze w naszych smartfonach, a obsługa telefonu jedną ręką zaczyna być sporym utrudnieniem. Koreański gigant opatentował właśnie rozwiązanie, które zniweluje ten problem.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Zgłoszenie patentowe opisuje funkcję, która dopasuje rozmiar interfejsu do tzw. strefy komfortu użytkownika, czyli zasięgu jego kciuka (rys. powyżej). Na tej podstawie smartfon rozmieszczał by aplikacje w ten sposób, by bez problemu użytkownik mógł ich dosięgnąć wykorzystując tylko jedną dłoń. (rys. poniżej).

Obraz
© (fot. chip.pl)

To jednak nie wszystko. Samsung pracuje nad tym, by zamiast standardowej orientacji pionowej lub poziomej użytkownik mógł dopasować ją pod dowolnym kątem. Dzięki umieszczonej na skok klawiaturze można by pisać wiadomości samym kciukiem. Użytkownik mógłby też dopasować gęstość rozmieszczenia elementów na ekranie (np. poszerzyć odległości między ikonami).

Obraz
© (fot. chip.pl)

Oczywiście zgłoszenie patentowe nie świadczy o tym, że firma zamierza wprowadzić to rozwiązanie do swoich produktów. Ale bez wątpienia zaimplementowanie takiej funkcji do chociażby Galaxy S5 mogłoby zachęcić do niego tych klientów, którzy z uwagi na niekomfortowa obsługę unikają smartfonów o wyświetlaczach większych niż 5 cali.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Nowe, lepsze i wygodniejsze USB"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)