Samsung Galaxy X bliżej, niż myśleliśmy. Nazwa kodowa: Winner

Samsung Galaxy X bliżej, niż myśleliśmy. Nazwa kodowa: Winner

Samsung Galaxy X bliżej, niż myśleliśmy. Nazwa kodowa: Winner
Źródło zdjęć: © Youtube.com
19.07.2018 13:13, aktualizacja: 19.07.2018 15:17

O składanym smartfonie produkcji Samsunga mówi się już od kilku lat, jednak dotychczas projekt Galaxy X pozostawał tylko szkicem. W swoim raporcie Wall Street Journal poinformował, że Samsung zamierza wypuścić Galaxy X najpóźniej w przyszłym roku.

Galaxy X może być prawdziwą rewolucją na rynku smartfonów – będzie to pierwsza próba wśród gigantów wyprodukowania składanego telefonu komórkowego. Jak wynika z ostatniej informacji w Wall Street Journal: debiut oczekiwanego smartfona już nie będzie przesuwany. Premiera Galaxy X odbędzie się w 2019.

Obraz
© samsung

Galaxy X, który nosi kodową nazwę Winner, będzie wyposażony w składany ekran o przekątnej około 7 cali. Oprócz tego z przodu będzie miał dodatkowy ekran, by używać telefonu, gdy ten pierwszy ekran jest złożony. Jego wygląd może przypominać portmonetkę. Ze względu na innowacyjną budowę, ma on być grubszy, niż wszystkie istniejące dotychczas urządzenia mobilne Samsunga. Jego rozmiar zaś, jak już wynika z wielkości, będzie przypominał raczej tablet niż niewielki smartfon.

Obraz
© Bussines Insider

Jak informuje Wall Street Journal, Galaxy X będzie dość drogą przyjemnością. Według wstępnych informacji cena nowego smartfona będzie wynosić co najmniej 1500 dolarów, a może nawet i więcej. Przypomnijmy, że obecnie najdroższym telefonem wśród Samsungów jest Galaxy Note 8. Jego cena wynosi 960 dolarów – w polskich sklepach ceny zaczynają się od 2900 złotych.

Źródło: Business Insider

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)