Samsung Galaxy Note 7: dwa procesory, wyniki benchmarków

Samsung Galaxy Note 7: dwa procesory, wyniki benchmarków
Źródło zdjęć: © chip.pl

11.07.2016 11:27, aktual.: 03.08.2016 13:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pojawiły się już pierwsze wyniki podstawowych benchmarków wydajnościowych sprawdzających nie tylko wydajność, ale i specyfikację smartfonów.

Samsung Galaxy Note 7 wykorzystywać będzie dwa układy: Exynos 8893 (produkowany przez Samsunga) oraz Snapdragon 820 (firmy Qualcomm). A oto, jak przedstawiają się wyniki pomiarów obu wersji tego potężnego smartfona:

Samsung Galaxy Note 7 z Exynosem 8893

Ten wariant telefonu nosi oznaczenie kodowe SM-N935F i z punktu widzenia polskiego rynku jest ważniejszy. Powód jest prosty - to właśnie Galaxy Note 7 z tym układem sprzedawany będzie na całym świecie, za wyjątkiem dwóch rynków: amerykańskiego i chińskiego.

Co ważne, wersja, która została zmierzona benchmarkiem Geekbench wyposażona była w 4 GB pamięci RAM, choć spodziewamy się, że finalna, sprzedażowa wersja tego smartfona wyposażona będzie w 6 GB pamięci operacyjnej. Zainstalowano system operacyjny Android 6.0.1. mimo że debiut Androida 7 już za nami.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Wyniki pomiarów pracy pojedynczego rdzenia to 230. punktów, zaś w pracy wielordzeniowej - naprawdę imponujące 8110 punktów.

Jako ciekawostkę warto podać fakt, że w sieci pojawiły się także wyniki pomiarów Samsunga Galaxy Note 7 (wersja kodowa SM-N930F) wyposażonego w inny, starszy układ Exynos 7420. Z zauważalnie gorszymi rezultatami:

Obraz
© (fot. chip.pl)

Ta wersja nowego topowego smartfona, a raczej phabletu firmy Samsung, nosi oznaczenie kodowe SM-N930R6. Jej serce stanowi układ Snapdragon 820 wraz z grafiką Adreno 530 oraz... znów 4 GB pamięci RAM. Ponownie warto zaznaczyć, że spodziewamy się 6 GB pamięci operacyjnej w wersjach tego smartfona, które wejdą do normalnej sprzedaży. System operacyjny to ponownie Android 6.0.1.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Tym razem minimalnie wyższy wynik w teście pojedynczego rdzenia (2330 punktów) oraz... zauważalnie niższy w trybie wielordzeniowym (5360 punktów). Tej wersji smartfona mogą spodziewać się klienci na dwóch największych rynkach mobilnych świata: w Chinach i USA.

W przypadku Samsunga Galaxy Note 7 z układem Snapdragon, ale oznaczonego jako SM-N930V, znamy także wyniki pomiarów specyfikacji technicznej telefonu dostępnych w benchmarku AnTuTu:

Obraz
© (fot. chip.pl)

Warto zauważyć, że także w tym przypadku mamy do czynienia z wersją o 4 GB pamięci RAM i systemem operacyjnym Android 6.0.1.

Nie są to jeszcze wyniki ani dane techniczne ostatecznych, finalnych wersji Samsunga Galaxy Note 7, które wejdą do sprzedaży na całym świecie. Kwestia ilości pamięci RAM pozostaje zatem jeszcze otwarta, a wszystkiego dowiemy się już niedługo, drugiego sierpnia, podczas światowej premiery tego telefonu.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Aplikacja Pokemon Go zarażona trojanem

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)
Zobacz także