Samsung Chef Collection - profesjonalne rozwiązania AGD dla domowych kuchni

Samsung Chef Collection - profesjonalne rozwiązania AGD dla domowych kuchni
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

19.02.2015 10:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung opracował kolekcję Chef Collection - nową linię urządzeń kuchennych klasy premium. Produkty te mają wprowadzać profesjonalną funkcjonalność do zwykłych domów.

Nowa kolekcja urządzeń AGD została zaprojektowana we współpracy z Samsung Club des Chefs - inicjatywą kulinarną, w skład której wchodzą wyróżnieni przez przewodnik Michelin szefowie kuchni. Znaleźli się wśród nich m. in. Michel Troisgros, Elena Arzak i Davide Oldani.

W skład europejskiej edycji tej najnowszej linii urządzeń wchodzą lodówka Kitchen Fit, piekarnik Gourmet Vapour Technology, płyta indukcyjna ze stylowym wyświetlaczem płomieni Virtual Flame Technology, oraz zmywarka WaterWall.

Lodówka

Wykończenie tylnej ścianki lodówki w stali nierdzewnej sprawia, że składniki potraw przechowywanych w lodówce będą odpowiednio schłodzone i świeże. Z kolei Chef Pan to brytfanna ze stali nierdzewnej, której można używać nie tylko podczas marynowania i przechowywania potrawy, ale także podczas samego gotowania gdyż pasuje do prowadnic piekarnika —. tak, jak w profesjonalnej kuchni. Brytfannę można myć w zmywarce, co dodatkowo podnosi wygodę jej używania. Dzięki technologii Space Max lodówka RB8900 oferuje o 30% więcej przestrzeni niż tradycyjne lodówki.

Piekarnik z Wi-Fi

W piekarniku Chef Collection zastosowano technologię Gourmet Vapour , która pozwala precyzyjniej kontrolować wilgotność i temperaturę. Podgrzana do ponad 100°C para tworzy mikroskopijnie cienką mgiełkę, która jest szybko i równomiernie rozprowadzana po wszystkich zakamarkach piekarnika przez wentylator konwekcyjny. Powstała w ten sposób cienka osłona skutecznie utrzymuje wilgoć w potrawie, której obróbka cieplna odbywa się w stabilnej temperaturze.

Przygotowanie dań ułatwia także kolorowy dotykowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny o przekątnej 4,6 cala. Intuicyjny interfejs użytkownika z ikonami przypomina rozwiązania stosowane w smartfonach. Za jego pomocą można wybrać tryb gotowania i regulować temperaturę. Pracą i funkcjami piekarnika można sterować również przez sieć Wi-Fi za pomocą urządzenia mobilnego. Korzystając ze specjalnej aplikacji użytkownik może czuwać nad procesem przygotowywania potrawy oraz regulować czas i temperaturę. Po zakończeniu podgrzewania lub gotowania piekarnik wysyła do urządzenia mobilnego stosowne powiadomienie.

Płyta indukcyjna z cyfrowymi wizualizacjami

W indukcyjnej płycie Chef Collection zastosowano ciekawe rozwiązanie - Virtual Flame Technology. Wbudowane diody imitują płomień, wizualizując w ten sposób aktywne strefy gotowania. 1. poziomów intensywności pozwala precyzyjnie dobrać temperaturę. Odłączane magnetyczne pokrętło ułatwia nie tylko regulację temperatury, ale także czyszczenie powierzchni płyty indukcyjnej. Płyta o szerokości 80 cm pozwala maksymalnie wykorzystać blat roboczy w kuchni. Ma ona również szerszą aktywną strefę, w której można ustawić jednocześnie kilka garnków i patelni o różnych kształtach i rozmiarach (Flex Zone).

Ściana wody w zmywarce

W zmywarce Chef Collection Samsung zastosował technologię WaterWall, która jest pierwszym od dekad prawdziwie rewolucyjnym rozwiązaniem w dziedzinie zmywarek. Podłużny mechanizm przesuwa się wzdłuż podstawy zmywarki, spłukując naczynia wodą, natomiast pionowe dysze spryskują poszczególne naczynia z odpowiednią siłą i zasięgiem gwarantującym skuteczność mycia. W przeciwieństwie do tradycyjnych obrotowych spryskiwaczy, mechanizm WaterWall zapewnia dotarcie do wszystkich czterech rogów zmywarki.

Produkty będą dostępne w sklepach od marca.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)