Samsung atakuje - telewizory LED nowej generacji

Samsung atakuje - telewizory LED nowej generacji

Samsung atakuje - telewizory LED nowej generacji
26.03.2009 13:19, aktualizacja: 26.03.2009 20:02

Podczas Samsung European Forum odbywających się od wtorku we Wiedniu, Samsung pokazał najważniejsze produkty, którymi zamierza podbić europejski i polski rynek. To, co najbardziej przykuło naszą uwagę, to zupełnie nowe telewizory zbudowane w oparciu o technologię LED.

Podczas Samsung European Forum odbywającego się od wtorku we Wiedniu, Samsung pokazał najważniejsze produkty, którymi zamierza podbić europejski i polski rynek. To, co najbardziej przykuło naszą uwagę, to zupełnie nowe telewizory zbudowane w oparciu o technologię LED.

Nowe telewizory to także nowa wizja telewizji
Nowe LED’y Samsunga to połączenie wysokiej jakości obrazu, atrakcyjnego designu, energooszczędności i multimedialności. Dzięki zastosowaniu podświetlenia diodami LED parametry obrazu znacznie zyskały na jakości. Wartość kontrastu dynamicznego osiągnęła poziom 1 00. 000 : 1 co bezpośrednio przekłada się na odwzorowywanie kolorów – czerń jest głęboka i wyrazista, natomiast biel nie wpada w odcienie np. niebieskiego, co ma czasem miejsce przy podświetlaniu obrazu tradycyjnymi lampami CCFL (Cold Cathode Fluorescent Lamps).

Obraz
© ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z PREMIERY SAMSUNG LED TV (fot. WP)

Ekrany są odświeżane z częstotliwością 100Hz (seria 800. z częstotliwością 200Mhz), co przy szybszej reakcji diod LED od lamp CCFL w praktyce całkowicie eliminuje drgania i rozmycia obrazu. Oczywiście wszystkie trzy serie telewizorów LED: 8000, 7000 i 6000 wyświetlają obraz w jakości Full HD (1920 x 1080 p.). Dodatkowo telewizory wyposażono w technologię Motion Plus, która analizując obraz jest w stanie przewidzieć jego zmiany i interpolować następne kadry.

Ultra Clear Panel oraz Wide Colour Enhancer.
Ultra Clear Panel –. to wykorzystywany przez telewizory LED polaryzator, która odbija oświetlenie pomieszczenia pomagając uzyskać głębszą, bardziej intensywną czerń oraz wyraźniejsze kolory. Dzięki połączeniu warstw słabo i mocno odbijających światło, Ultra Clear Panel doskonale radzi sobie przy każdym oświetleniu. Poprzez eliminację odbicia światła obraz zawsze pozostaje doskonale przejrzysty i wygodny dla oczu.Zaimplementowana technologia Wide Colour Enhancer pozwala natomiast na uzyskanie szerzej palety barw, maksymalnie zbliżonych do barw naturalnych.

Co ważne, wszystkie telewizory wyposażone są w tuner telewizji cyfrowej, w standardzie DVB-T MPEG 4. a zatem dokładnie w takim standardzie, jaki już za kilka lat będzie obowiązywał w Polsce.

Obraz
© ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z PREMIERY SAMSUNG LED TV (fot. WP)

Multimedia w telewizorze.
Wraz z nowymi telewizorami Samsung pokazał nową koncepcję domowej rozrywki, którą nazwał medi@2.0. medi@2.0 to połączenie zestawu funkcji łączności – jak choćby bezprzewodowe DLNA, czy złącze USB 2.0 Movie, ale także Internet@Tv.

W nowych telewizorach możemy bezpośrednio korzystać z dostępu do serwisu YouTube, Facebook czy Yahoo. Teledyski, nagrania wideo czy najświeższe wiadomości mogą być wyświetlane bezpośrednio na ekranie naszego telewizora, bez pośrednictwa komputera. Obsługiwane są za pomocą dowolnie konfigurowanych Widgetów, których aktualizacja następuje w pełni automatycznie. Na naszym ryku dostępne widgety dostosowane będą do potrzeb i gustów polskich klientów. Obecnie trwają rozmowy z dostawcami multimedialnych treści przeznaczonych na polski rynek.
Telewizory odtwarzają wszystkie popularne formaty wideo, w tym oczywiście DivX, oraz jako nowość Matroska w jakości HD. Nie ma też problemu z przechowywaniem ulubionych nagrań w pamięci telewizora –. do dyspozycji otrzymujemy 2GB przestrzeni.

Bezprzewodowa łączność DLNA umożliwia bezpośrednie podłączenie telewizora do domowej sieci. Dzięki temu zyskujemy możliwość szybkiej aktualizacji naszej biblioteki multimediów zapisanej w telewizorze –. zawierać ona może galerie zdjęć, gry, programy do ćwiczeń, czy choćby przepisy kulinarne.

Design i ekologia
Wykorzystanie technologii LED sprawiło, iż nowe Samsungi „schudły”. do 30mm. Są naprawdę cienkie co widać na poniższym zdjęciu.

Obraz
© ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z PREMIERY SAMSUNG LED TV (fot. WP)

Obudowy wykonane są w technologii podwójnego wtrysku, co wyeliminowało konieczność stosowania szkodliwego dla środowiska lakierowania. Co ważne dla naszego domowego budżetu, nowe LED’y pobierają o około 40. mniej energii niż tradycyjne telewizory LCD.

Nowe telewizory nie są niestety najtańsze. Topowy model serii 800. o przekątnej 55 cali został wyceniony na 12.999zł (sugerowana cena detaliczna). To dużo dla przeciętnego użytkownika. Zakładając jednak, że za pół roku ceny zaczną spadać nowe LED z ich jakością obrazu wydają się być ciekawą alternatywą. Michał Ways z Samsung Electronics Polska tłumaczy, że koncern nie obawia się o sprzedaż LED-owych telewizorów. – Ten sprzęt dedykowany jest dla osób, które bardzo rozważnie podchodzą do zakupu nowego telewizora. Polacy kupują telewizory raz na kilka, a czasem nawet kilkanaście lat, dlatego znajdą się osoby które zechcą zainwestować w najnowszą technologię.

Przykładowe ceny telewizorów w technologii LED

LE55A956 12 999 zł
LE46A956 8 999 zł
UE46B7000 8 499 zł
UE46B6000 7 999 zł
LE46A786 7 999 zł
LE40A78. 5 499 zł

(jb, Wiedeń)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (77)