Są coraz lepsze. Jakie funkcje znajdziemy w smartwatchach do 300 zł?

Smartwatch łączy w sobie funkcje kilku gadżetów elektronicznych. Zapewni dostęp do szybkiej i prostej komunikacji, zadba o zdrowie oraz o rozrywkę. Małe centrum komunikacji na nadgarstku oferuje teraz więcej funkcji w najniższej jak dotąd cenie.

Są coraz lepsze. Jakie funkcje znajdziemy w smartwatchach do 300 zł?
Źródło zdjęć: © Pixabay.com

Gadżet na miarę naszych czasów — smartwatch

Smartwatche są coraz bardziej popularne. Od powstania pierwszych modeli, najczęściej tak drogich, że znajdujących się poza zasięgiem zwykłego Kowalskiego, minęło kilka lat i oferta jest coraz bardziej atrakcyjna dla posiadaczy mniejszego budżetu. Efektowny gadżet stanowiący przedłużenie możliwości smartfona to teraz koszt nawet poniżej 100 zł.

Uniwersalne funkcje smartwatcha – co kryją niedrogie modele?

Muzyka, odbieranie powiadomień o mailach i SMS-ach czy krokomierz to podstawowe funkcje nowoczesnych zegarków, które sparowane z telefonem lub tabletem dają coraz więcej możliwości. Urządzenia, których cena nie przekracza 300 zł, kryją teraz te same funkcje, które do niedawna były zarezerwowane dla najdroższych gadżetów. Standardowe funkcje inteligentnych zegarków poza komunikacją to: stoper, kalendarz, dyktafon, budzik, kalkulator, przeglądarka plików, odtwarzacz, funkcje powiadomień na ekranie za pomocą obrazu, dźwięku oraz wibracji, co jest szczególnie przydatne, np. kiedy biegamy.

Obraz
© iStock.com

Przedłużenie technologiczne telefonu i komputera

Projektanci nowoczesnych smartwatchy stale poszerzają zakres ich funkcji. W parze z możliwościami smartwatcha idzie również zapotrzebowanie na energię, dlatego decydując się na model w niższej cenie, powinniśmy liczyć się z częstszym ładowaniem, choć pod tym kątem smartwatche radzą sobie teraz dużo lepiej niż dawniej. Kolejna różnica pomiędzy tańszymi i droższymi zegarkami to materiał produktu, który może być wykonany z tworzywa lub stali.

Żyj zdrowo – zegarek, który pomaga schudnąć?

Smartwatche mogą pełnić funkcję kontrolerów tętna, jakości snu czy licznika spalonych kalorii. W praktyce daje to funkcję alarmu, który uruchamia się, kiedy zaprzestajemy aktywności fizycznej. Smartwatch może więc pełnić funkcję mini-trenera personalnego, który zmotywuje nas do kontynuacji ćwiczeń. W bardziej zaawansowanej wersji można taki zegarek zsynchronizować ze smartfonem i np. kontrolować tętno osoby, która ma problemy zdrowotne.

Obraz
© Domena publiczna

Małe centrum komunikacji na nadgarstku

Dobry smartwatch wykonuje zdjęcia dobrej rozdzielczości w trybie zdalnym i nagrywa filmiki, zapisuje je na karcie Micro SD, służy też jako niezależny telefon dzięki wejściu na kartę Micro SIM. Większość zegarków współpracuje z urządzeniami z Androidem i iOS-em. Obsługę urządzenia ułatwia nam dotykowy wyświetlacz o przekątnej lub średnicy nawet do 1,56 cala i dodatkowe funkcje, jak np: możliwość personalizacji ikonek i coraz lepszy interfejs, który nawet w zminimalizowanej postaci pozwala nam na pełny komfort w użytkowaniu smartwatcha.

Obraz
© Materiały prasowe
jak wybrać smartwatchsmartwachporadnik kupującego
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)