ycipk-19382q

S-70 Ochotnik-B jednak przetestowany. Rosjanie pokazali nagranie

Rosjanie jednak rzeczywiście oblatali bezzałogową maszynę Ochotnik-B. Kilka dni temu agencja prasowa TASS poinformowała o testach S-70 przeprowadzonych przez Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej. Nie było jednak żadnych publicznych nagrań, aż do teraz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjska maszyna wzniosła się w powietrze
Rosyjska maszyna wzniosła się w powietrze (Youtube.com)
ycipk-19382q

Rosjanie czasami lubią pochwalić się testami broni, których potem nie pokażą. I nie wiadomo, czy doniesienia o jej skuteczności były fałszywe, czy też Federacja Rosyjska uznała swoje uzbrojenie za zbyt tajne. Tym razem mogliśmy mieć o do czynienia z podobną sytuacją, ale jednak MOFR zdecydowało się opublikować nagranie.

Bezzałogowy samolot S-70 Ochotnik-B wzniósł się w powietrze na około 20 minut i leciał na maksymalnym pułapie 200 metrów n.p.m. Na nagraniu widzimy fragmenty startu, lotu oraz lądowania rosyjskiej maszyny. Ciekawe, że samolot przez cały lot nie schował podwozia. Prawdopodobnie ze względów bezpieczeństwa.

ycipk-19382q

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej przeznaczyło już 1,6 miliarda rubli (97,4 mln zł) na projekt budowy drona. Władimir Putin już kilkukrotnie osobiście doglądał rozwoju projektu.

Zobacz też: USS Boxer strącił irańskiego drona. Amerykanie użyli niepozornej broni

Ochotnik-B jest rozwijany już od 2011 roku. Dopiero trzy lata później szczegóły dotyczące rozwoju maszyny zostały ujawnione. Według informacji podawanych przez TASS, pojazd będzie mieć masę startową maksymalnie do 20000 kg. Tym samym będzie najcięższą bezzałogową maszyną Rosji.

ycipk-19382q

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-19382q

ycipk-19382q
ycipk-19382q