Rzucany aparat do wykonywania panoramicznych zdjęć

Rzucany aparat do wykonywania panoramicznych zdjęć

Rzucany aparat do wykonywania panoramicznych zdjęć
Źródło zdjęć: © youtube.com / Panono
18.09.2015 10:00

W 2011 roku grupa osób przedstawiła swoją koncepcję rzucanej, sferycznej kamery Panono, która miała nagrywać w 360 stopniach. Po kilku latach prac, urządzenie w końcu jest już gotowe i dostępne w sprzedaży.

Panono jest urządzeniem, za którym stoją Jonas Pfeil, prezes, współzałożyciel i twórca Panono wraz Bjorn Bollensdorff, Qian Qin i Ralf Coenen. Ich dzieło to aparat, który nieco różni się od tych dostępnych na rynku. Przypomina bowiem piłkę i został wyposażony w aż 3. modułów aparatów pochodzących ze smartfonów o łącznej rozdzielczości 72 megapiksele.

Rejestrują one obraz w promieniu 36. stopni, tworząc sferyczne ujęcia, po których można się swobodnie rozglądać, a także przybliżać oraz oddalać obraz. Nowatorski jest również sposób wykonywania zdjęć, gdyż sprzęt zaprojektowano w taki sposób, by można było go podrzucać i dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu, tworzone są w ten sposób ujęcia z lotu ptaka. Panono ma średnicę 11 cm i waży zaledwie 300 gram. Urządzenie zostało otoczone twardym, przezroczystym plastikiem. Aparat panoramiczny pracuje z mobilnymi aplikacjami dedykowanymi dla iOS 6 i wyżej, jak również Android 4.0 i wyżej.

Obraz
© (fot. Panono)

Wersja Explorer Edition wyceniona została na 149. euro (około 6300 zł), zaś firma zapewnia, że jej kamera jest już używana m.in. przez Universal Music Germany, BMW oraz Lufthansę. We wrześniu bieżącego roku sprzęt pojawi się w sprzedaży i każdy chętny będzie mógł kupić aparat.

_ Źródło: Slashgear / Panono / WP _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)