Ryanair: już niedługo odprawy jedynie w systemie on-line

Ryanair: już niedługo odprawy jedynie w systemie on‑line

Ryanair: już niedługo odprawy jedynie w systemie on-line
22.02.2009 12:30, aktualizacja: 23.02.2009 09:29

Szefowie irlandzkich linii lotniczych Ryanair zdecydowali, że już niedługo wszystkie odprawy na lotniskach, organizowane przez tego przewoźnika, zostaną całkowicie zastąpione przez usługę on-line. Ma to w pewnym stopniu obniżyć ceny biletów i korzystnie wpłynąć na jakość podróży. Klienci nie będą bowiem musieli stać w długich kolejkach w portach lotniczych.

Pomysł Ryanair nie jest nowy. Już teraz bowiem cześć odpraw wykonywanych jest tylko za pośrednictwem Sieci. Dziś jednak z usługi takiej skorzystać mogą jedynie pasażerowie nie posiadający żadnego bagażu, oprócz tego uznanego za podręczny.

Od przyszłego roku przepisy przewoźnika ulegną zmianie. Wszyscy podróżni zobowiązani będą do przeprowadzenia odprawy w systemie on-line. Na specjalnej stronie należało będzie podać wszystkie niezbędne dane, nadać bagaż a następnie wydrukować kartę pokładową. Po przybyciu na lotnisko, klienci Ryanair wszystkie walizki zobowiązani będą zostawić w specjalnie do tego przeznaczonych punktach.

Michael O'Leary, przedstawiciel irlandzkiego przewoźnika, twierdzi że nowe przepisy będą miały niebagatelne znaczenie dla wszystkich pasażerów korzystających z usług tej linii. Zmniejszeniu ulec mają ceny pojedynczych biletów oraz... kolejki ( co niewątpliwie pozytywnie wpłynie na jakość podróży ).

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)