Rusza telewizja internetowa "PO TV"

Rusza telewizja internetowa "PO TV"

Rusza telewizja internetowa "PO TV"
Źródło zdjęć: © AFP/WP
18.08.2011 10:48, aktualizacja: 18.08.2011 11:03

Platforma Obywatelska zapowiada uruchomienie od czwartku telewizji
internetowej - "PO TV". Chce w niej pokazywać m.in. spoty wyborcze, informacje o kampanii (również "od kuchni"), rozmowy z liderami partii oraz reportaże. "+Dziennika+ nie będzie" - obiecuje Tadeusz Zwiefka.

"Ten nowy kanał informacyjny zostanie uruchomiony jutro o godz. 12. będzie ulokowany na stronie internetowej Platformy Obywatelskiej" - poinformował na środowej konferencji prasowej Tadeusz Zwiefka, niegdyś dziennikarz, prezenter "Wiadomości" a obecnie europoseł PO.

"PO TV" ma składać się z czterech części, w ramach których będą zamieszczane materiały filmowe. Pierwsza z nich to spoty, zarówno te, które będą emitowane w mediach ogólnokrajowych, jak i te internetowe. W środę zaprezentowano jeden z takich spotów, dotyczył on zniesienia obowiązkowego poboru do wojska. Platforma chce ponadto w ramach "PO TV" prezentować rozmowy z liderami partii, informacje o kampanii, a także reportaże z kraju.

Obraz
© (fot. AFP/WP)

W zaprezentowanym w środę reportażu (przy projekcji nie obyło się bez problemów technicznych) można było obejrzeć premiera Donalda Tuska, który odwiedza Sulejówek, obiecując tam wsparcie rządu dla budowy muzeum Józefa Piłsudskiego. Politycy PO obiecują jednak, że nie zabraknie też relacji z "trudnych spotkań".

Politycy PO zapewniają, że nie zaniedbali telewizji internetowej, jako narzędzia kontaktu z Polakami. Na uwagę, że konkurencja - zarówno PiS jak i SLD - uruchomiła już jakiś czas temu takie telewizje, Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) zapewniła, że PO jest "bardzo obecna w internecie".

"Rzeczywiście, nie mieliśmy takiej telewizji, ale tworzymy nasze filmy, robiliśmy relacje na żywo z różnych uroczystości związanych z PO. Stwierdziliśmy, że kampania to dobry czas, żeby się zmobilizować i podjąć to zadanie. Mam nadzieję, że taka telewizja już zawsze będzie obecna na naszej stronie" - powiedziała dziennikarzom wiceszefowa klubu PO.

Zwiefka pytany, w czym "PO TV" będzie lepsza od konkurencji, odparł: "Nie będzie to program skostniały, nie będzie to +Dziennik+ z osobą prowadzącą, zapowiadającą, tylko dynamiczny przekaz internetowy".

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)