Rusza Blip.pl

Rusza Blip.pl

Rusza Blip.pl
20.09.2007 18:00, aktualizacja: 21.09.2007 09:48

Dzisiaj, po miesiącach testów, wystartował Blip.pl. Serwis umożliwia prowadzenie mikrobloga, czyli bloga zawierającego krótkie, maksymalnie 160-znakowe wiadomości i zdjęcia przesyłane z telefonu komórkowego.

Blip ( skrót od: Bardzo Lubię Informować Przyjaciół ) został założony przez Marcina Jagodzińskiego i Zbigniewa Sobieckiego, dla których inspiracją był amerykański Twitter - http://twitter.com. W czerwcu 2007 r. prawa do projektu nabyła - http://www.internetstandard.pl/news/113501.html spółka Gadu-Gadu S.A., lecz nad dalszym rozwojem serwisu nadal pracują jego twórcy. Blip.pl umożliwia natychmiastowe rozsyłanie nowo opublikowanych wiadomości do osób, które wcześniej wyraziły taką chęć. Z serwisu można korzystać nie tylko poprzez stronę internetową, ale także wykorzystując komunikatory i telefony komórkowe.

To, co ma charakteryzować nowy serwis mikro-bloggingowy to szybkość dostarczanej informacji. _ - Blip sprawia, że publikowanie fotek z podróży jest szybkie i proste, a co najważniejsze, trafiają one od razu do grupy znajomych danej osoby. Dzięki blipowi możesz pokazać znajomym fotki z podróży zanim z niej wrócisz- _ mówi Marcin Jagodziński, współzałożyciel Blipa.

Blip posiada otwarty interfejs programistyczny, dzięki któremu można tworzyć własne aplikacje współpracujące z serwisem. Jak czytamy w komunikacie, powstało już kilkanaście takich programów, m.in. moduły do systemów blogowych publikujące automatycznie nowe wpisy na Blipie, plug-iny do przeglądarek oraz wiele botów, odpowiadających na pytania użytkowników.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)