Rozwiązanie firmy Seagate wykonuje backup całego peceta

Rozwiązanie firmy Seagate wykonuje backup całego peceta

Rozwiązanie firmy Seagate wykonuje backup całego peceta
Źródło zdjęć: © IDG
28.04.2009 15:30, aktualizacja: 28.04.2009 16:08

Firma Seagate przychodzi z pomocą wszystkim mniej doświadczonym użytkownikom, którzy chcą automatycznie i w prosty sposób, dosłownie jednym kliknięciem myszy, wykonać kopię zapasową absolutnie wszystkich zasobów przechowywanych na dysku twardym komputera PC. Tym rozwiązaniem jest zewnętrzna, dyskowa pamięć masowa Replica.

W przypadku standardowych rozwiązań tego typu ( zewnętrzne, dyskowe systemy pamięci masowych dołączone do komputera PC ), użytkownik może wykonywać kopie zapasowe danych określonego rodzaju. Mogą to być dokumenty Word, zdjęcia, pliki wideo, pliki audio i inne zasoby. Pliki systemowe są poza zasięgiem takich rozwiązań, co oznacza iż np. w przypadku uszkodzenia systemu Windows należy najczęściej instalować całe oprogramowanie oraz aplikacje od nowa.

Posiadając jednak zewnętrzną pamięć dyskową Replica użytkownik wykonuje kopię zapasową absolutnie wszystkiego co znajduje się na dysku (czy też dyskach) komputera. Dlatego nawet w przypadku najgorszego z możliwych scenariuszy (a więc poważnej awarii systemu), dysponując taką kopią zapasową użytkownik nie musi wszystkiego instalować od początku.

Pamięć ( podłączona do komputera za pośrednictwem portu USB 2.0 ) jest dostępna w dwóch wersjach (25. GB i 500 GB) i kosztuje odpowiednio 129 i 199 USD. Obsługa rozwiązania jest bardzo prosta - po podłączeniu urządzenia wystarczy kliknąć jedną ikonę (akceptacja warunków licencji), aby zasoby całego peceta (a nie tylko poszczególne pliki czy foldery) zostały skopiowane na urządzenie Replica.
Jeśli system ulegnie awarii należy skorzystać z płyty CD dołączonej do urządzenia i uruchomić komputer, a Replica przywróci wtedy zapisany system.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)