Router Netgear Centria - domowe centrum multimedialne

Router Netgear Centria - domowe centrum multimedialne16.10.2012 10:04
Router Netgear Centria - domowe centrum multimedialne
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Najnowsza linia routerów Netgear Centria łączy w sobie trzy główne funkcjonalności: automatyczne tworzenie kopii zapasowych z PC oraz Mac, multimedialny serwer umożliwiający pobieranie plików z każdego urządzenia mającego dostęp do internetu oraz wysokiej szybkości dwuzakresowy router WiFi.

Nowe rozwiązanie dostępne jest w dwóch modelach: WNDR470. posiada możliwość zainstalowania własnego dysku twardego, natomiast router WNDR4720 jest już wyposażony w wewnętrzny dysk twardy o pojemności 2 TB. W razie potrzeby dysk można w prosty sposób wymienić na posiadający jeszcze większą pojemność. Oba urządzenia posiadają dwa porty USB 3.0, do których możemy podłączyć kolejne nośniki pamięci. Z kolei czytnik kart SD przyda się do zapewnienia szybkiego dostępu do multimediów jak zdjęcia czy filmy z aparatu fotograficznego.

Routery Netgear Centria posiadają funkcję ReadyShare, która umożliwia tworzenie kopii zapasowych dla komputerów działających w systemie Windows oraz dla użytkowników Apple Time Machine. Dane mogą być archiwizowane na dyskach podłączonych do urządzenia za pomocą portów USB w sposób bezprzewodowy.

Oba modele osiągają prędkość do 45. Mb/s, dzięki czemu zapewniają bezproblemowe oglądanie wideo w standardzie HD 3D, grę w trybie online czy jednoczesne ściąganie wielu plików. Jak na nowoczesny router przystało, nowe urządzenia Netgear oferują dwa zakresy pracy WiFi: 2,4 oraz 5 GHz. Router posiada również panel kontrolny do monitorowania, i naprawy sieci domowej. Sprzedawany jest wraz z oprogramowaniem NETGEAR Genie. Dostępna w obu routerach funkcja ReadySHARE umożliwia podłączenie do nich dowolnego urządzenia z USB, a co za tym idzie zapewnia odtwarzanie lub przeglądanie treści multimedialnych, drukowanie plików czy przesyłanie muzyki do dowolnego komputera, laptopa, iPada, iPhone’a czy innego smartfona. Urządzenie umożliwia także kontrolę rodzicielską nad przeglądanymi stronami oraz oferuje dedykowany dostęp do sieci wybranym gościom z zachowaniem najwyższej ochrony bezpieczeństwa sieci WiFi.

Routery NETGEAR Centria dostępne są w cenie ok. 700 zł (WNDR4700) oraz 1050 zł (WNDR4720).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)