Router ASUS RT-N56U - wysoka wydajność i unikatowy design

Router ASUS RT‑N56U - wysoka wydajność i unikatowy design

Router ASUS RT-N56U - wysoka wydajność i unikatowy design
Źródło zdjęć: © Asus
29.11.2010 15:26, aktualizacja: 29.11.2010 15:43

Firma ASUS wprowadza do sprzedaży na polskim rynku nowy, dwupasmowy router bezprzewodowy RT-N56U. Urządzenie charakteryzuje przede wszystkim oryginalny wygląd i bogata funkcjonalność

Nowy router ASUS zapewnia możliwość jednoczesnego korzystania z dwóch pasm bezprzewodowych. Zarówno urządzenia pracujące na paśmie 2,4 GHz, jak i 5 GHz mogą łączyć się w tym samym czasie z szybkością do 30. Mbps.

Obraz
© (fot. Asus)

Urządzenie wyposażono w pięć portów Gigabit Ethernet (4 LAN, 1 WAN) oraz sprzętową obsługę NAT. Producent zapewnia, że używany z kompatybilnymi urządzaniami i odpowiednimi usługami internetowymi, RT-N56. może osiągać nawet przepustowość dochodzącą do 900 Mbps.

ASUS zapewnia również, że możliwość obsługi do 300. 000 sesji sprawia, że ASUS RT-N56U ma 20-krotnie większą przepustowość, niż inne domowe routery. Transfer danych nie zostanie spowolniony, nawet, gdy router będzie mocno obciążony, a dzięki prostym w użyciu ustawieniom QoS, aplikacje mające priorytet - na przykład programy VoIP, czy gry online - nie będą działać gorzej nawet przy jednoczesnym pobieraniu dużych plików.

Zaimplementowana w RT-N56. funkcja ASUS Ai Radar zwiększa pokrycie sygnałem sieciowym pasma 5 GHz. Router wykrywa, gdzie znajdują się urządzenia pracujące w paśmie 5 GHz 802.11a/n i zapewnia im najsilniejsze możliwe połączenie. Zamiast słabego sygnału skierowanego we wszystkich kierunkach, emitowany jest silniejszy, ukierunkowany sygnał, co pociąga za sobą znaczne zwiększenie przepustowości.

Oparta na kreatorze instalacja sprawia, że RT-N56. jest łatwy w konfiguracji, nawet dla osób początkujących. Połączenie internetowe nawiązywane jest za pomocą modemu ADSL lub modemu szerokopasmowego jedynie w trzech krokach. Funkcja Dr. Surf diagnozuje i pomaga rozwiązać problemy z połączeniami przewodowymi oraz bezprzewodowymi, natomiast EZ Printer Sharing umożliwia szybkie udostępnianie jednej drukarki kilku komputerom znajdującym się w sieci lokalnej.

Dzięki dwóm portom USB 2.0. RT-N56U może jednocześnie udostępniać drukarkę USB w sieci i pracować jako urządzenie NAS (Network Attached Storage), gdy podłączony jest zewnętrzny dysk twardy.

Wbudowany klient HTTP, FTP oraz BitTorrent umożliwia pobieranie plików na podłączoną do routera pamięć przenośną nawet wtedy, gdy komputer jest wyłączony.

Ceny i dostępność
Szerokopasmowy router ASUS RT-N56U będzie dostępny w sprzedaży u autoryzowanych sprzedawców w połowie grudnia. Sugerowana cena brutto wynosi 575 złotych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)