ycipk-1mqrwz

Rosja zwiększa zamówienie na Su-57. Putin potwierdza

Rosja kupi większą liczbę myśliwców Su-57 niż zakładano. Samolotów będzie więcej, a mimo to budżet tego nie odczuje. Wszystko przez obniżkę cen.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Su-57 miał być dumą rosyjskiego lotnictwa
Su-57 miał być dumą rosyjskiego lotnictwa (Wikimedia Commons CC BY)
ycipk-1mqrwz

Program zbrojeniowy zakładał, że Rosja kupi 16 myśliwców Su-57. Jednak producenci zdecydowali się obniżyć cenę samolotów i sprzętu o 20 proc., co sprawiło, że za te same pieniądze można w znaczący sposób wzmocnić siłę.

Jak zapowiedział prezydent Rosji Władimir Putin, Rosja do 2028 roku zakupi łącznie 76 samolotów Su-57 - pisze serwis rp.pl. To jedna z największych transakcji, jakich dokonał rosyjski przemysł obronny w ciągu ostatnich 40 lat.

Su-57 to rosyjska odpowiedź na amerykańskie myśliwce 5. generacji - F-22A Raptor. Zwiększenie zamówienia na myśliwce pokazuje, że Rosja wierzy w możliwości samolotów. W ubiegłym roku Indie zrezygnowały z zakupu, chociaż wcześniej dokładały się do produkcji.

ycipk-1mqrwz

Zobacz też: Uzbrojenie komandosów GROM na targach Europoltech 2019

Wówczas eksperci spekulowali, że Su-57 nie spełniał wymogów w technologii stealth, a także prezentował niedostateczne zdolności bojowe. Dodatkowo koszt jednostkowy myśliwca niebezpiecznie zwiększał się, doganiając nawet F-35, który jest w tym momencie najdroższym myśliwcem w historii. "Obniżkę", dzięki której Rosja zwiększyła zamówienie, można więc traktować jako zachętę dla innych państw.

Pod koniec 2018 roku Rosja opublikowała film pokazujący myśliwiec Su-57 latający nad Syrią.

ycipk-1mqrwz
Polub WP Tech
ycipk-1mqrwz
ycipk-1mqrwz
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1mqrwz