Trwa ładowanie...

Rosja. Masowy start maszyn AN-124. To jedne z największych samolotów na świecie [Zdjęcia]

W Rosji przeprowadzono masowy start sześciu samolotów transportowych AN-124. Tamtejsze siły powietrzne postanowiły przetestować w ten sposób m.in. umiejętności młodych pilotów. Poniżej można zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.
Share
Rosja. Masowy start samolotów AN-124
Rosja. Masowy start samolotów AN-124Źródło: YouTube
d30un9z

Rosyjskie siły powietrzne poinformowały w specjalnym komunikacie o przeprowadzeniu masowego startu sześciu maszyn AN-124. Są to czterosilnikowe, odrzutowe, strategiczne samoloty zaprojektowane specjalnie do przewożenia ciężkich i nieporęcznych ładunków.

AN-124 Condor skonstruowane przez ukraińską firmę Antonov to jedne z największych samolotów na świecie. Jak informuje Defence Blog, po raz pierwszy w historii doszło do jednoczesnego startu sześciu maszyn tego typu. Poniżej można zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.

Jak poinformowały rosyjskie siły powietrzne, ćwiczenia odbyły się bez żadnych komplikacji i zostały zakończone pomyślnie. Celem lotów AN-124 było podniesienie umiejętności młodych załóg samolotów transportowych.

d30un9z

Zobacz: Dwa lata w całkowitej izolacji. Eksperyment uznano za porażkę [Wideo]

Czytaj także: Francja się zbroi. 364 zupełnie nowe pojazdy opancerzone

Loty testowe odbywały się na wysokości ponad 4 tysięcy metrów, łączna długość trasy przekroczyła 600 kilometrów. Średnia prędkość maszyn wynosiła 500 kilometrów na godzinę.

d30un9z

AN-124 Condor mogą przewieźć więcej ładunków na duże odległości niż jakiekolwiek inne samoloty. Ciężkie maszyny mogą być również wykorzystywane w celach militarnych.

Samoloty są w stanie zabrać na pokład do 150 ton ładunku. Mogą też przewozić do 88 pasażerów na górnym pokładzie.

Zobacz także: Chiński konkurent Predatora oblatany

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30un9z

Podziel się opinią

Share
d30un9z
d30un9z
Więcej tematów